Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha látunk egy agresszívan...

Gabeszon kérdése:

Ha látunk egy agresszívan viselkedő kötekedő emberfélét a buszon vagy hordát akkor a többség miért nem áll ki az elszenvedő emberért?

Figyelt kérdés

2019. szept. 26. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Mert ha egy 20 fős csoport 2 embert késel meg 1 helyett, az mivel jobb? Azzal nem nyújtasz segítséget, ha megöleted magad. Hívsz segítséget, biztos távolságból, ennyi az állampolgársági kötelességed.
2019. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valószínű hogy 20 fős csoportnál már nélkülözhetetlen a rendőri intézkedés. De mondjuk ha 3 fő agresszív. Miért kussol mindenki?
2019. szept. 26. 11:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert félnek.

Elég szomorú tény, de így van. Félnek, hogy végül őket verik meg, őket rabolják ki, vagy őket IS.

2019. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Inkább az, hogy majd a másik fellép. Meg majd a másik... Tehát mindenki a másikra vár.
2019. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Benne van az általános töketlenség is, hogy mindenki lapít magának olyankor is, amikor igazából nincs veszélyhelyzet, csak simán ki kéne egy kicsit állni magunkért.

Mint amikor az IC-n lehalkíttattam egy emberrel a maxon üvöltő tabletjét, a mellettem ülő utas részéről meg annyi telt, hogy hátba veregetett, miután a delikvens már leszállt.

2019. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Én azt vettem észre, hogy nem mindegy, hogy ki-mikor-milyen hangnemben áll ki egy-egy probléma esetén. Egyszer egy vonaton egy határozott nő szólalt fel a fiatal drogos-piás hangos beszéde ellen, ami hatásos volt. Ezt, ha egy ordibálós férfi tette volna, nem biztos, hogy sikerre vitte volna.
2019. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt a kötekedő cigányoktól félnek, másrészt attól, hogy ha segítenek, őket fogják elítélni.
2019. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ártalmatlanná teszed az agresszívan viselkedő kötekedő emberfélét a buszon és ezzel megvéded az ártatlan utastársad testi épségét és megakadályozod, hogy kirabolják, akkor annak legnagyobb eséllyel az lesz a következménye, hogy a kiérkező rendőrök téged is előállítanak, méghozzá garázdaságért. Ha nincs szerencséd, akkor nem a rendőrök érnek ki hamarabb, hanem a rokonok erősítésként, és szinte biztos hogy a kést beléd szúrják, de most ne ezt az esetet vizsgáljuk.

Nézzük az első esetet, ahol te ártalmatlanítottad a támadót és a rendőrök megérkeztek. Téged előállítanak garázdaságért, akit összevertél, az kap majd egy jó ügyvédet, rögtön kitalálják hogy rasszista indíttatású támadás volt, a buszon lévő utasok közül senki se fog tanúskodni, mert a verekedés látványa miatt elmenekülnek, a támadót rablás kísérlete miatt, téged pedig garázdaságért felfüggesztett börtönbüntetésre ítélnek. Utána retteghetsz, hogy a támadóval vagy a hozzátartozóival ne találkozz még egyszer az utcán. És van egy felfüggesztetted. Szabadlábon vagy, de a támadó is. Megérte megvédeni a buszon az áldozatot szerinted?

2019. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos, a 8-as válaszadóval kell egyetértenem.

Nem mindenki Bruce Lee, vagy Terminátor.

2019. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Kötelességemnek érzem, hogy kiálljak az igazságtalanság ellen. Kalauzt is védtem már meg kétes alaktól.

Mikor négyen megtámadtak a vonaton középiskolás koromban egy teljes kocsi, ismerősök, kalauzok, utasok nézték végig a műsort. Megfogadtam, hogy nem hagyom hogy más hozzám hasonlóan egyedül maradjon egy ilyen helyzetben.

Vannak állampolgári minimumok, mint a rendőr hívás a sarokból... Meg van más is.


„Merek annyit, amennyit férfi merhet;

Aki többet mer, nem ember.”

2019. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!