Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hová rohantok a mozgólépcső?

Hová rohantok a mozgólépcső?

Figyelt kérdés

A metró mozgólépcsőjén állandóan rohangálóktól kérdezem, de komolyan:

Hova rohantok?

Reggel, amikor hatalmas a tömeg és tényleg pár percenként jönnek a szerelvények és az egyik ugyanolyan tömött, mint a következő, akkor mit nyertek a rohanással?

Azon a 2 percen múlik a munkahelyetek, vagy az, hogy be ne pisiljetek?



2019. okt. 10. 10:57
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

A 4-es metrón fent is és lent is írja a számláló, hogy mikor megy a szerelvény. Kelenföldön nem hosszú a mozgólépcső és majdnem végig látszik róla a bent álló metró. A metró nem állt bent és a számláló 2 percnél többet mutatott, mégis rohantak néhányan.

A helyzet az, hogy ideges bárki bármiért lehet, de ez senkit semmire nem jogosít fel.


Egyébként a közlekedéstől elkezdve a családi kapcsolatokon át a környezetvédelemig mindenre igaz, hogy addig nem lesz jobb a világ, amig nem kezdünk el egymásra figyelni és nem veszünk vissza az arcunkból.

2019. okt. 11. 08:57
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Határ úton nincs mozgólépcső.Nyugatiban szoktam leszállni, mert ott dolgozok. Pl sokan vonathoz rohannak. De azért mert ha elmegy pl a zónázó akkor csak egy óra múlva van következő amihez van csatlakozás Vácon. Sőt Balassagyarmat azt hiszem 2 óránként van vonat. Vagy akár Lajosmizse. Hétvégén 2 óránként van vonat ami végig! Megy. Egyébként csak dabasig.
2019. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
47%
És akkor visszatértünk az eredeti kérdéshez: ha tudod, hogy csak két óránként van vonatod, miért centized ki annyira az indulást, hogy a mozgólépcsőn töltött cirka egy percen múlik, hogy eléred e...? (Amiből maximum felet spórolsz meg azzal, hogy mindenkit fellökve felrohansz.)
2019. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem direkt centizi ki valaki. Sokan fix időben végeznek munkában, suliban stb.
2019. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor komolyan ez lett a vitatéma, hogy miért késik valaki? :D Csak azt ne mondd, hogy te még nem értél oda sehova sem az utolsó pillanatban.


Tegnap én is futottam a lépcsőn, mivel ráeszméltem, hogy még lehet esélyem elérni egy gyorsabb buszjáratot. Éphogy elértem, miután felszálltam szinte csukódott az ajtó. Na lehet ezért futnak néhányan. Éppenséggel máshogy is hazajutottam volna, de miért vergődjek 40 percet buszon, mikor 20 perc is elég? És nem hiszem, hogy bárki más károsult volna emiatt.

2019. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
88%
Én azokon szoktam nevetni, akik annak ellenére sietnek le a metróhoz, hogy a kijelzo világosan megmutatja, hogy még vagy két perc hátra van az érkeztéig
2019. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Egy csomó ember átszáll, és az a 2 perc akár jelentheti egy 2 óránként járó vonat elérését. Jöhetnénk azzal hogy miért nem indult korábban, de lehet hogy elaludt vagy valami hasonló.


Amúgy is, te állj jobbra, a másik meg hadd siessen! Ilyen egyszerű

2023. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A legfőbb ok: bárhova siethet.


Nekem is volt már, nem is egyszer, hogy elindultam úgy hogy a trolival pont odaérek, van pár perc a metróig, ami alatt leérek és várnom is kell, és a hévhez is lesz egy csomó idő. Hétvége, reggel, 5 perces követés, késik a troli 4 percet, pont lekésem a metrót, és a héves átszállás is borulna. Olyankor kell a mozgólépcsőn is haladni. És én időben indultam el. Önhibámon kívül kerültem késésbe. Ne mindig a másikat hibáztasd, lehet hogy valamilyen közlekedési eszköze késett, és azért került késésbe. Szimplán állj jobbra és ne foglalkozz vele hogy hova siet. Ha annyira siet akkor hadd siessen

2023. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Kerdezo, gondolom te a repteren a mozgo jardan is allsz, es ott is szidod, aki az eredeti funkciojat szeretne hasznalni: gyorsabban eljutni a repter masik vegere.
2023. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Azt tapasztalom, hogy mindig vannak futkosó emberek, de valójában az egész tömeghez képest egy nagyon elenyésző kisebbség. Eléggé vicces vagy éppen felháborító, hogy max 5-10%-nyi ember miatt állunk jobbra. Ugyanis így fele kapacitással megy a lépcső és a többség dupla idő alatt ér fel.

Furcsa, hogy néhányan sorban állnak a lépcsőig, majd ott felrohannak. Ha a lépcsőn rohan, akkor odáig miért nem ment el a sor mellett? Addig nem rohant?

Érdekes hogy pláza mozgólépcsőn soha senki nem rohan.

2023. máj. 17. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!