Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az nem nagyon gáz, hogy...

Az nem nagyon gáz, hogy "jegyet" kértem a vonaton és a nő diákot adott, a kalauz meg elkapott?

Figyelt kérdés

Nem néztem, de ő hibázott, mert nem kell kihangsúlyozni, hogy egész árú jegyet...

Meg azt csinálta a nő, hogy levette az igazolványaimat gyorsan a kövi megállóig ami 2 perc, nehogy leszálljak. Száz forintról beszélünk, nem néztem, mennyit kaptam vissza... Meg siettem, meg kellett volna néznem, hogy diák... Meg rendőrrel fenyegetőzött, ha nem adok neki iratot... Nem így akartam spórolni, mert a vonaton tényleg mindig elkérik... Ja és kérdeztem, hogy nem-e vehetnék-e tőle új jegyet, de közölte, hogy mivel van jegypénztár itt nem adhat ki, pedig 2 percre volt a megálló adhatott volna onnan is...


Ja és ugye azt sem mondta, hogy 3 napod van befizetned ezt a szart, 8000+ a jegy 50 %-a, mert különben több lesz és ezt csak jegypénztárban teheted meg, ami nagyon nincs mindenhol...

De nem is az, hanem, ha nem veszel jegyet, 2400 Ft-ra bűntetnek meg, így meg 8000 forint. 👏


Ja és azt nem tagadhatta volna meg, hogy leszálljak, ezért vette el az igazolványt. Meg akartam neten venni gyorsan, de közölte, hogy elkapott... Meg most legalább engedett vopna leszállni, jött volna fél óra múlva másik...


Tényleg nem csalni akartam.


2019. okt. 24. 16:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hogyan gondolkozom? Ez lenne a norma. Szó nélkül kifizettem, de akkor is.


Amúgy meg a kalauz is dirket bunkó volt és csak arra ment, hogy megbüntetehessen.

2019. okt. 25. 15:21
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha diákjegyed volt és nem vagy diák, akkor jogosan büntettek meg.

Én is jártam már úgy, hogy jegypénztárban kértem jegyet 4 órás vonatra, aztán mikor eljöttem vettem észre, hogy a következő napra szól, pedig nem hangsúlyoztam ki, hogy melyik napra kérek. Visszamentem kicserélték. Kész. Te is megnézhetted volna mit vettél.

2019. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb meg vegyél neten jegyet, az konkrétan 1 perc alatt megvan, nem kell sorban állni, és nem tudja a pénztáros sem elcseszni.
2019. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De a vonaton akartam, de nem engedte a nő.
2019. okt. 27. 06:20
 15/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha van az állomáson jegypénztár vagy automata, akkor nem lehet vonaton jegyet venni. Online se tudtál volna arra a vonatra, főleg a kalauz előtt, mikor már kéri a jegyet.
2019. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
15: Lehet venni a vonaton olyankor is, de csak 2600 Ft pótdíjjal.
2019. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!