Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Előbb jön a busz és nem is...

Előbb jön a busz és nem is várja be az idejét mint ami a megállóba van kiírva, mennyire szabályos ez?

Figyelt kérdés
Késni lehet, azt nem tudja kivédeni, nade előbbjönni??
2019. nov. 6. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Előbb nem indulhat el és 3 perc késés a megengedett alapesetben. Ettől rendkívüli helyzetben lehet csak eltérni, ha a forgalomirányítás áldását adta rá.
2019. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Szolgáltatónként változik a pontos tűréshatár, de a legtöbb cég utasítasa legfeljebb forgalmi, forgalombiztonsagi megfontolasból enged hamarabbi indulást olyan megálloból, ahol nincs buszöböl vagy esetleg semmilyen kikerülési lehetőség. Van, ahol fél perc mínusz hivatalosan is belefér. De mondjuk az, amit sajnos igen gyakran és főleg vidéken tapasztalok, miszerint kb 5-10 perccel hamarabb is siman elmennek egyes kihasználatlanabb járatok, számomra teljességgel elfogadhatatlan.
2019. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
a kékbuszoknál ritkább, a távolságinál megértem, mert ha a buszvezetőnek nagyon kell kábeltfektetni, akkor nem érdekli sem az utas, sem a szabály..
2019. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy időszak, amikor úgy jártam haza, hogy a vonathoz volt buszcsatlakozás. Sokáig rendben is volt, de aztán biztos új sofőr lett, mert rendszeresen 10 vagy több perccel előbb elment, én meg ottmaradtam egy kis falu mellett. (A busznak ez a falu volt a végállomás előtti település.)

Amikor sűrűsödtek az ilyen ügyek, és egy héten már harmadszorra kellett stoppal hazamennem egy olyan úton, ahol eleve 5 percenként jött jármű, és ugye nem vett fel az első, akkor bementem a végállomáson lévő pályaudvarra, beszélni a diszpécserrel. Először nagyképűsködött, hogy hát 2 óra a teljes menetidő, hogy lehetne olyan pontosan kiszámítani, hogy mikor ér oda. De mivel ragaszkodtam, hogy igenis, kérem a vásárlók könyvét, mert én pénzt fizettem a bérletért, és akkor szolgáltatást is várok, így a végén nagyon meghunyászkodott, szinte már könyörgött, hogy ne írjak be mégse. (Őt is le..szták volna, hogy elnézi a sofőrnek a tizen-valahány perces előbb érkezést). Végül megegyeztünk abban, hogy ő személyesen beszél a sofőrrel, hogy tartsa a menetrendet.

2019. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!