Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért csinálják ezt a sofőrök?...

Miért csinálják ezt a sofőrök? Szerintem nem szabályos, én is unom már.

Figyelt kérdés

Az Észak keleti közlekedési távolsági járatokon (régen Hajdú Volán) sok sofőr nem annyit ad vissza a jegyből amennyit kellene,picit kevesebbet,mostanában többször utaztam a társasággal és multkor 745 forintos jegyet ezressel fizettem,visszaadott 255 helyett 250-es,öt forinttal kevesebbet. Ez még oké,hogy egyszer így van,mert 5 forintért nem verem magam. Néhány nap múlva megint nem adta vissz mindet. Aztán megint és megint és egyszer szóltam egy sofőrnek és még ő volt felháborodva. Történt,hogy egyszer véletlen én adtam 5 forinttal kevesebbet és monda a sofőr,hogy még kell 5 forint. Ugye ő nem engedi én,ha szóvá teszem meg engem szól le...

Volt olyan aki azt mondta,hogy a pontos összeget kell előkészíteni és nincs gondom,nade mindenki jár úgy,hogy pont nincs úgy apró,meg ki kellene írni a sofőrhőz,hogy a pontos összeget készítsék elő úgy ahogy a dkv-nál,ott ki van legalább írva,a volánnál nincs,ott is ki kellene írni. Aztán ma mentem Derecskére a jegy 465 ft volt,kétezressel fizettem,mert nem volt elég apróm és csak 1.500 forintot adott vissza. 35-el kevesebbet,igen így volt,hát ez mindennek a teteje már,értem,hogy néha ritkán 5 vagy esetleg 10 forintot nem ad vissza,oké,de rendszeresen találkozom az esetek 80 %-ban azzal,hogy nem annyit ad vissza. Ezt nem lehet már tűrni,de nem merek a sofőrnek szólni,mert ugye én vagyok a hibás. Megunom és átváltok vonatozásra,ott én mondtam egyszer egy jegyvételnél a kalauznak,mert vonaton vettem jegyet,pénztár zárva volt,hogy hagyja azt a tizest és azt mondta,hogy nem,ez visszajár és visszaadta a kezembe. Na a távolsági buszsofőrök nem ilyenek. Nem nagyon lehetne ezt végtelenségig hagyni,ugyanis sok kicsi sokra megy. Gondolom másnak se adják sokszor mindet vissza és így összeszed minden műszak végére egy jó adag aprót magának,én így gondolom.

Legalább szólna,hogy nem tud visszaadni csak kevesebbet és másabb lenne,de nem is szól csak kevesebbet ad.


Ti mit szóltok ehhez. Szabad ilyet csinálnia a sofőrnek? Ennyit még megengednek a főnökei neki? Mert ha a főnöke nem engedné,gondolom nem csinálná,mert tartana a bejelentéstől. De nekem a pénzem ami megillet a teljes visszajárót adja vissza.

Elnézést,hogy hosszú voltam csak már bosszant és gondolom megkérdezem itt ebbe a kategóriába,hogy a sofőrnek szabad-e ezt vagy mi jogon csinálja.



2018. febr. 1. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Levesz egy kis Jattot..
2018. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Tehát, ha kiírnák, hogy készítsék elő a teljes összeget a kedves utasok, akkor te kikészítenéd, hiszen azt írják ki, de mivel nincs kiírva, így pont leszarod, hogy a sofőr esetleg nem tud visszaadni aprót. És még ahhoz is lúzer vagy, hogy kiállj az igazadért, inkább itt, anonim módon háborogj.

Remélem, ezentúl majd 50-500 forintokkal húznak le a sofőrök.

De még jobb lesz, ha gyalog jársz. Az való neked.

2018. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Kartyaval fizetesnel nem merulnek fel ilyen gondok. Az nem lehetseges?
2018. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sofőrnél nem tud kártyával fizetni.
2018. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
amig nem lehet kártyával fizetni, tudjon visszaadni. a készpénz mindenhol így működik.
2018. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Készítsd ki a pontos összeget, ez mindenhová ki van írva, hogy pénzváltásra nem kötelezhető, amúgy ha annyira zavar miért ide írod? Talán mondd meg a sofőrnek, hogy rosszul adott vissza.
2018. febr. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
a penzváltás nem egyenlő a visszajáróval
2018. febr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsit jobban is kiállhatsz az igazadért. Ugyan meglehetősen régen, még a Volán-korszak vége fele olvastam bele valamelyik szolgáltató uzletszabalyzatába, és ott amellett, hogy a buszvezető pénzváltásra nem kötelezhető, az is le volt írva, hogy postai úton visszakérheted a visszajàrót. Ezt nyilván azokra az extrém esetekre találták ki, amikor valaki húszezressel akar fizetni egy 250 forintos útért vasárnap hajnalban az első járaton és finoman szólva sem közismert módszer, de elvileg létezik. Nos, ha a sofőr nem adja vissza az 5 forintodat, nyugodtan és határozottan kérd, hogy rögzítsètek jegyzőkönyvben a helyzetet és majd visszaküldik utalàssal a pénzt.


A másik opció pedig felváltatni gyorsan a pénzedet vagy a kasszából egy tizest egy utastárssal.

2018. febr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 D. Brasco ***** válasza:
51%
Kedvenceim az eset utan utolag ilyen anonim oldalon keménykedő és megmondó emberek........de akkor és ott fülét-farkát behúzza......ha ennyire zavar a dolog talán akkor es ott nyisd ki a szádat!
2018. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Senki nem szeret pénzt váltani.

Bemegyek egy boltba,nem váltják fel csak,ha vásárolok.

Nem a régi világ ez már.

Amúgy 5 meg 10 forint is pénz,mert a nav az képes még 10 forintról is csekket küldeni,hogy fizessem be,ha csak 10 forinttal is tartozok.


Amúgy írtam,hogy szóltam egyszer ezért a sofőrnek,tehát kinyitottam a szám de szépen és leteremtett durva hangon mindenki előtt,és inkább nem szólok többet én nem vagyok balhés,veszekedős senkivel,velem se balhézzon senki ,a sofőr se. Inkább csendbe maradok.


Itt viszont nem a számat nyitottam ki,hanem egy kérdést írtam ki,hogy szabad-e a sofőrnek ilyet vagy nem,mert ez nem jó dolog ,hogy nem pontosan adnak vissza néha.


Egyébként rengeteg olyan kérdés van itt gyakorin amibe legalább egy válaszoló leírja,hogy minek ide írod ki.


Én pl azért kérdeztem itt,mert ez a " közlekedés-tömegközlekedés" kategória és úgy gondolom itt sok olyan ember is válaszolgat aki valamilyen közlekedési vállalatnál dolgozik vagy többet tud a közlekedés szabályairól mint más.

2018. febr. 2. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!