Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki mennyit utazik volánnal?

Ki mennyit utazik volánnal?

Figyelt kérdés
Úgyértem a munkahelyére,ha volánnal jár mennyit utazik.És mi miatt kényszerül ezt tenni?Én párom miatt,mert kiköltöztem hozzá,de sokszor késik a busz,és sokszpr gondolkodok,ki mennyit képes feladni egy kapcsolatért.Mert régen max harminc percet utaztam.

2019. nov. 11. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Munkába járok vele. Minden nap késik, hétvégén is gyakran. A probléma az, hogy a végállomáson kívül a sofőrtől kell jegyet venni, a bérlet meg túl drága, csak akkor ad kedvezményt, ha minden nap mész vele oda-vissza, ezért nagyon sokan vesznek jegyet. Számtalan panaszt tettünk már, hogy legalább a két legforgalmasabb megállóba tegyenek automatát, de az a válasz, hogy azt tölteni kell, karban kell tartani... Na *****, tényleg? Ez aztán a kifogás. Vagy a bérlet árát csökkentsék, hogy megérje megvenni és kevesebben jegyezzenek.
2019. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es, én most utánanéztem és nem igaz, hogy minden nap utaznod kellene ahhoz, hogy megérje a bérlet. Pl. 25 km-re 465 Ft a jegy egy útra és 17800 Ft a bérlet, amiből az utazási költségtérítés kifizetése után 2492 Ft a rád eső rész. Ez már a 3. oda-vissza utazás alkalmával megéri, hol van az egy egész hónaptól?


Helyi közlekedésben helyenként eltérőek az arányok, ott ugye nincs költségtérítés sem, de kb 15 oda-vissza utazasnal már megéri a havi bérlet.

2019. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

1-es! Szerintem te nem jársz busszal, aki valóban használja a buszokat az tudja, hogy a többség éppen, hogy bérlettel utazik.

Emlékszem mikor Szeged-Pécs között utaztam havi öt-hat alkalommal, már megérte bérletet venni, nem vicc rajtam röhögtek mikor mondtam Pécs-Szeged diákbérletet kérek, mert azt hitték, hogy viccelek, pedig nem csak kiszámoltam, hogy így olcsóbban jövök ki.

2019. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
1-es vagyok, igenis busszal járok Pest megyében, nagy városból Budapestre. Nekem 100%-ban téríti a munkahelyem a bérletet, így pont nem érdekel, de itt nagyon sokan vesznek jegyet, a legforgalmasabb megállónál csúcsidőben 20 jegyet is elad a sofőr, emiatt akár 10 percet is áll a busz. A BKK megéri, mert 9500/350 az 27,1 jegy, 20 munkanappal oda-vissza pedig 40 jegy kellene, a Volán viszont marhára nem éri meg, 14200/370 az 38,3 jegy, azaz minden munkanap menni kell vele, hogy olcsóbban jöjj ki (tekintsünk el attól, hogy ezt térítik, mert akik jegyet vesznek azoknak nyilván nem térítik).
2019. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!