Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton honnan tudhatom hogy...

Vonaton honnan tudhatom hogy mikor hol járunk és hol kell leszállnom?

Figyelt kérdés
Kalauz nem mondja be

2019. nov. 14. 18:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

A vasútállomásokon és megállóhelyeken van térvilágítás, általában a jelzőtáblákat is megvilágítják. Ez megoldja a sötétség által okozott problémát. Ha kicsit nézelődsz, fogsz látni olyan táblát, ami olvasható sötétben is.

Vagy ha ehhez nagyon nincs kedved, a mobilnet nélküli megoldást lehet variálni: felírod, milyen helyeken fogtok megállni és számolsz. A menetrendben feltüntetett megállóhelyeken egész biztosan megálltok, ez nem olyan, mint a sárga busz, aminél ha nem áll senki a megállóban, úgy húz el mellette, mint a vadlibák ősszel. Igen, tudom, néha megálltok a semmi közepén is egy-egy tilos jelző miatt, de van különbség. A megállóhelyeken, mint írtam, van térvilágítás, van peron, néha még padok is akadnak és a sárga-fehér menetrend is ki van függesztve valahol. Jobb esetben valami esőbeálló is akad. Illetve ha állomásról vagy megállóhelyről indultok, van menesztés, előtte pedig fütty- vagy sípszó. Tilos jelző esetén ilyen nincs.

Ha mellette még a menetrendet is nézed (nem kell ahhoz mobilnet, otthon is ki lehet nyomtatni vagy le lehet másolni kézzel az Elviráról), össze tudod rakni, hol kell járnod.

Annyira azért nem bonyolult vasúton tájékozódni, mint hinnéd, nem kell tőle ennyire félni.

2019. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
57%

A legtöbb állomáson ki van világítva az állomásnév, tehát sötétben is látszik.


Ha van okostelefonod, akkor telepíts egy offline térképet a telefonodra, ahhoz nem kell mobilnet. Pl. humap

2019. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
a tervezett menetidő alapján látod, hogy mikor érdemes figyelni az állomások neveit, addig nyugodtan ülhetsz...
2019. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom a kalauz miért nem mondja be....

Pedig be kéne

2019. nov. 14. 22:00
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, nem kötelező, de nem ismerem az erre vonatkozó szabályzatot.

Egyébként sok olyan eset van, mikor nem is tudja bemondani, melyik állomás következik. Valós esélye csak akkor van rá, mikor van központi hangosítás és működik is. Egy 4-5 kocsis, végig fülkés szerelvény esetén már lehet, hogy nem is elég egy állomásköz, hogy mindenhová be tudjon menni szólni, egy Bzmot+Bzx szerelvényben pedig nem is tud menet közben átjutni egyik kocsiból a másikba.

2019. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Intercity

Vannak amúgy kalauzok akik bemondják mikrofonba vagy olyan is aki végigsétált a kocsikon és kiabál hogy mi következik.

De sokszor nem..Múltkor fennmaradtam

Mindig azon stresszelek hogy hol kell leszállnom

2019. nov. 14. 22:11
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerencsétlen vagy. Ha ennyire nem tudsz tájékozódni, ne utazz vonattal. Jó, hogy azt nem várod el, hogy a kalauz egész úton fogja a kezedet! Eszem megáll az ilyen életképtelen emberektől.

Mellesleg csomó hasznos infót kaptál, de csak húzod a szád rájuk, így meg is érdemled, hogy fent maradj.

2019. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

De nincs mobilnetem,azok nem tudom nézni.Meg este semmit se lehet kilátni az ablakból és nem vagyok tapasztalt vonatozó,nem ismerem a környéket sem,főleg hogy átszállni is át kell olyan városban amiről azt se tudom hol van


Van mikrofon a vonaton,de a kalauz lusta bemondani.Talán nem ezért fizetik?

Ha már kifizetem a drága vonatjegyet elvárom hogy legalább tájékoztassanak merre járunk..

2019. nov. 15. 11:40
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"Van mikrofon a vonaton,de a kalauz lusta bemondani.Talán nem ezért fizetik?"

Nem biztos, hogy lusta. Sok olyan IC-szerelvény van, ahol a központi hangosítás egyáltalán nem működik vagy csak abban a kocsiban jön belőle a hang, ahol a jegyvizsgáló bemondja a mondókáját.

Egyébként meg mint írtam: ha kinn tök sötét van, valóban nem látsz semmit, de az állomások ki vannak világítva. Sőt, ahol az IC-k megállnak, ott minden esetben van világítás, sötétben is jól látható táblával.

2019. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ezért fizetik. Van ahol nincs lehetőség rá, hogy bemondja, illetve van, hogy nem jó a hangos.

Azért mert te ennyire tesze-tosza vagy nem a kalauz a hibás. Régen sem volt bemondás a vonatokon, mégis gond nélkül eljutottak az emberek oda, ahova akartak, mert akkor még nem voltak így lebutítva.

2019. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!