Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek nornális, hogy...

Szerintetek nornális, hogy kidobatta a kávémat a buszsofőr, mert egy 2 dl, műanyag termoszban volt?

Figyelt kérdés

Nem tudtam becsúsztatni a táskámba, mert akkor már folyamatosan figyelt. Azért fogtam a kezemben, nehogy azért mégis belefollyon, hiába zár jól.


Közölte, hogy folyadékot még lezárt állapotban sem hozunk fel buszra. Ami érdekes mert távolsági, van aki 7 órát is utazik rajta. Ne igyon egy cseppet sem?

Nagyon gondolkoztam, hogy el sem megyek inkább így.


Bezzeg az nem zavarta, hogy kb. 3 hete ugyanezen a buszon, ugxanezen egy járatom, majdnem behánytam, mert egy srác, nekiállt büdöshúsos szendvicset kenni az ülésen, meg meg is ette

Rendesen kipakolta...


De a termosz az baj volt. Mondom, nem tehettem meg, hogy belrcsúsztatom a táskába... "meg kellett volna inni, a szabály az szabály". Az, hogy majdnem berókáztam a löncshústól, az nem baj. Mert ablak sincs rajta, az nem szabály... Szánalom.


2019. nov. 28. 08:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenről még nem hallottam. Sőt, nálam szinte mindig van egy kis üveges víz vagy egy termoszos pohár. Mondjuk egyikből se tud kijönni semmi, mivel le vannak zárva.

Egyébként miért nem mondtad, hogy üres a termosz? :D

2019. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Meg akarta nézni.... Meg mondta, hogy vagy én, vagy a termosz marad otthon...


De egyébként mi van, ha a 7 órás út alatt valaki rosszul lesz, aztán nincs nála egy üveg víz sem, mert a sofőr kidobatta.


Mert ez SZABÁLY, lezárt üvegben sem....

Rohadjon meg. Szerintem ez az ő szabály, bár valahogyan egy zacskóba belerakhattam volna, még átjutok az "ellenőrzésen", de nem hittem volna, hogy beszél miatta, nem tudott volna kifolyni belőle...

2019. nov. 28. 09:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen, hogy zárt üvegben nem vihetsz fel innivaló folyadékot, biztosan nincs a Volánbusz üzletszabályzatában. Máskor mondd meg neki, hogy mutassa meg az üzletszabályzatban azt a pontot, ami ezt tiltja. Ha ilyet nem tud mutatni (mert nem fog tudni), de továbbra sem enged fel a termosszal vagy flakonnal, közöld vele, hogy jelenteni fogod a Volánbusz központjánál az esetet rendszámmal és járatszámmal!

Folyadékra vonatkozólag a következő szabályokat találtam a Volánbusz üzletszabályzatában:

"Az ülőhelyek feletti poggyász-tartóban nem helyezhető el folyadékkal töltött edény. vagy azt tartalmazó csomag"

"Éghető folyadék nem szállítható az autóbusszal. Összetevőként éghető folyadékot tartalmazó élelmiszerek, háztartási cikkek, lakkok, festékanyagok stb., valamint ezek oldószerei személyenként legfeljebb 5 liter mennyiségben vihetők be az autóbuszba."

[link]

Az a baj, hogy egyes buszsofőrök kiskirálynak tartják magukat, úgy gondolják, ők alakítják a szabályokat, ahogy ők gondolják.

2019. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem normális. Egy bevásárlásnál üdítőt, ásványvíz kartont, bort, sört vesznek emberek, valahogy haza kell hozni ezeket is. Aki nem autóval nagybevásárol és nem 100 méterre lakik az Auchantól, Tescótól az buszon fogják hazavinni, mindet le lehetne rakni és mehetne üresen a busz :) Piacra járó öregasszonyok nagy része is gyalogolhatna, ha tiltva lenne :)
2019. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Utólag jelenthetem?
2019. nov. 28. 10:09
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, jelentheted. Főleg azért, hogy máskor ne legyen ilyen.
2019. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Esküszöm, hogy megteszem, drága volt a kávé. Momdtam neki, hogy oké, rendben máskor nem fordul elő

De erre "mit nem ért? Mégis mit nem ért? Folyadék nem utazik lezárt állapotban sem".

2019. nov. 28. 10:34
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

A sofőr biztos nem szereti felmosni az utasok által szétöntözött folyadékokat, azért talált ki új szabályt.

Amúgy ilyen tényleg van az Üzletszabályzatban, 7.2.:

"Az autóbuszon tilos fagylaltozni, ételt és italt fogyasztani és csomagolatlan vagy nem visszazárhatóan nyitható csomagolású élelmiszerrel, itallal utazni, tartózkodni."

2019. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az autóbuszon tilos fagylaltozni, ételt és italt fogyasztani és csomagolatlan vagy nem visszazárhatóan nyitható csomagolású élelmiszerrel, itallal utazni, tartózkodni."


Műanyag termosz visszazárhatóan nyitható és a kérdezőnél zárva volt, úgyhogy a sofőr talált ki új szabályt nem legálisan, vagy szövegértelmezési problémái voltak, amikor ezt olvasta.

2019. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem a buszin akartam elfogyasztani, azt meg is értettem volna, ha ezt sérelmezi. De azt sem engedte, hogy belerakjam a táskámba. Meg ő azt mondta, hogy "lezárt csomagolásban sem fog folyadéknutazni, ez a szabály", ezért leszállított a buszról. Illetve ásványvizes flakont is felvihetek, ha akarnék.


Ja nem akar takarítani, sosem folyattam ki semmit és szerintem ritka is. Akkor szóljon a szenvics csinálás miatt. Illetve, ha valaki 7 órát utazik, szerint lehet nála víz, még ha azt a pihenők során a buszról leszállva fogyasztja el. És ha én beteg vagyok??


Írom a panaszlevelet nemsokára. Ezért leszállítani a buszról valakit, mert termoszt akart felvinni. Oké, hogy szól, hogy nem ihatom meg, meg nehogy kifollyon, meg rakjam el, meg máskot ne hozzam fel. Szerintem kamera is van az ilyen hiperszuper buszon, az majd tanúsítja.


Egyébként nekem ebből bajom nem lehet, ugye? Hogy behívnak meghallgatni, vagy bosszűtáll utólag? Akkor nem ér meg annyit.

2019. nov. 28. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!