Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » December 20. -án lejár a BKV...

December 20. -án lejár a BKV bérletem, de nekem 24. -éig kell a bérlet. Mit javasoltok? Hosszabbítás? Új vásárlása, majd visszaváltás?

Figyelt kérdés

December 20.-án lejár a BKV bérletem, de nekem 24.-éig kell a bérlet.

December 24. után nem leszek egy hónapig Budapesten, így egész havit nem éri meg vennem. A 72 órás, heti, félhavi jegy túl drága most nekem.


Milyen megoldások lehetségesek? A bliccelést ne javasoljátok. :)

Van bérlethosszabbításra lehetőség?

Esetleg egy olyan megoldás, hogy 20.-án veszek egy új bérletet, majd visszaváltom?

Vagy ha csak aznap tudom visszaváltani a bérletet, az megoldás, hogy reggel veszek egy bérletet, majd este 250Ft kezelési költséggel visszaváltom?


2019. dec. 14. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az érvényesség kezdete előtt lehet visszaváltani.


Én is a kiegészítő-bérletet javaslom.

2019. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kiegészítő bérlet ilyenkor a legjobb megoldás.
2019. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentjeiteket, jó lesz a kiegészítő bérlet. Érdekes, hogy a Googlge -> "BKK bérlet hosszabbítás" szóra nem hozta be az oldal ezt a lehetőséget. :)
2019. dec. 15. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha budapesti lakcímed van, akkor ez a +7 kiegészítő a legjobb.

Csak pénztárban kapható, automatában nem. Le kell adni a havit, kell személyi, lakcímkártya.

Korrektűl van megcsinálva, mert ha a havi lejárata előtt intézet nincs veszteség, mert a kezdő dátumnak a havi lejárta jtáni napot írják rá

2019. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ideiglenes budapesti lakcím is elég?
2019. dec. 19. 23:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem a BKK oldalát, de semmit nem ír a lakcímkártyáról. Most a napokban hallottam erről, és első vásárlásom volt. A pénztáros a gépbe a lakcímkártya számát is beírta. Így nem tudok felelni arra, az ideiglenes is jó-e.
2019. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell budapesti lakcím a kisgyermekes bérlet kivételével semmilyen Budapest bérlethet. A hosszabbítás csak a sima bérlet hosszabbítása, semmilyen követelmény nincs, csak hogy legyen érvényes havibérleted a hosszabbítás pillanatában. Az előző válaszolótól valószínűleg azért kértek lakcímkártyát, mert a hosszabbításkor az előző bérletet bevonják és valamilyen oknál fogva több adatot is rögzítenek rólad.
2019. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kértek sem személyit, sem lakcímkártyát vásárláskor.


A személyit mástól azért kérhették el, hogy ráírják az igazolványszámot az új bérletre is. Lehet, hogy a néni a pénztárban nagyothalló volt.


Nekem a lakcímemet bediktáltatták, mert áfás számlát készítettek az új bérletről, és elmondták, hogy hosszabbításkor mindenképpen kell névre szóló számla.


De ismétlem, nem kérik el az okmányokat, hanem csak be kell diktálni a szig. számot a bérletre és a lakcímet a számlához.

2019. dec. 23. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!