Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik ha megbüntetnek a...

Mi történik ha megbüntetnek a villamoson mert lejárt a bérletem, de gyorsan leszállok veszek egy újat és elmegyek utólagosan bemutatni?

Figyelt kérdés

Nincs rajta a berleten h mikor vettem pontosan csak h melyik nap

Csak elmeleti kerdes :)



2020. jan. 5. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs rajta a berleten h mikor vettem pontosan csak h melyik nap"


De a háttérrendszerben rögzítve van. Ezért ezzel már nem lehet trükközni.

2020. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

utólagosna akkor tudod bemutatni ha nincs nálad.

úgyhogy inkább mond azt hogy nincs nálad, mert ha a lejártat adod oda azzal elismered, hogy lejárttal utaztál.

2020. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 10 éve akartam ezt eljátszani, de már akkor is csak úgy fogadták el, hogyha a pótdíjazás előtti napon is érvényes volt.


Úgyhogy végül megvettem az egyik osztálytársam a bérletét, aki nem írta rá az azonosítószámot és azt mutattam be.

2020. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a hármas írja, az aznapi bérletet nem lehet bemutatni.
2020. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3, # 4


Valóban 10 éve így volt, amikor még egy külön erre a célra gyártott pecséttel, kézzel nyomták a bérletekre az érvényességet (akár az arra az időszakra jellemző "kutyaól" pénztárakban), bármiféle nyomkövetés nélkül. Ma már nem elvárás, hogy előző naptól érvényes legyen, mivel nagyon jól nyomon követik az eladott bérleteket. Elegendő, ha a pótdíjazás előtt vásároltad és aznapra érvényes is volt.

2020. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És akkor tud "gyorsan újat venni és azt bemutatni"? Nem.


Köszönjük.

2020. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!