Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A menetrendek.hu mennyire...

A menetrendek.hu mennyire megbízható, naprakész?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos menetrendeket nagyon pontosan tartalmazza, de az alkalmi busztereléseket nem nagyon. Azokat úgy kell összevadászni a Volánbusz honlapjáról.


Ezen kívül nyilván nem mutatja, ha az adott megállóban sosincs utas, így a buszsofőr “nem szokott betérni”, ha vastag a cipőtalp és negyed órával hamarabb ott van a busz és azt sem kezeli tökéletesen a rendszer, ha itt-ott forgalomtechnikai okokból nem is tud megállni a busz kijelölt és/vagy a térképen jelölt megállóhelyen, aztán helyben meg nem találod el a megfelelő megállót. Ezen kívül egy-egy alkalommal előfordult, hogy két menetrend volt egy járatra (egy betérés megszűnt, de létezőnek tűnt) illetve hogy a menetrendi naptár el volt csúszva egy nappal.

2020. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jaja nagyjából jó, de vannak benne hibák azért.


Pl átszállásoknál kalkulál néha lehetetlen időkkel. 1,5 km-re van a vasútállomástól a buszmegálló, de ad rá 7 percet.

Amerre ezt kiadta én tudom, hogy nem lehet átérni és beállítok nagyobb átszállási időt, de helyismerettel nem rendelkező utasnak gondja akad.

Meg amikor 0 percet ad átszállásra vonat és busz között. Ezt azért bele kellett volna fejleszteni a rendszerbe, hogy ilyen kapcsolatokat ne tegyen a találatok közé.


A vasúti rész az jó, azt a máv rendszeréből veszi, úgyhogy ha az elvira hülyeséget ír, akkor a menetrendek.hu is.


A vasutasokat jobban fogják mint a buszsofőröket, ők nem mennek el a megállóból 10-20 perccel korábban, de a busz az igen.

én negyed órával korábban odamegyek és még így is volt, hogy 1 sarokkal arréb intettem le a buszt :DDDDD

2020. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha vonat érdekel, akkor ajánlom a vonatdroid appot, mindig aktuális volt az infó amit írt, real-time is követhetők a vonatok. (nekem ez éri a legtöbbet, a menetrendet úgyse tartják a vonatok, így meg látom, mikor kell indulnom otthonról az állomásra, akár térképen is nézhetem, merre jár a vonat)
2020. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as, azért a Vonatdroid is át tud vágni késett vonatoknál, ugyanis van, hogy a menetrendi tartózkodást csökkentve farag valamennyit a vonat a meglévő késésből, ám ezzel az eshetőséggel sem a Start rendszere, sem az abból táplálkozó Droid nem számol. Én késtem már le így vonatot, a tárnoki hét perces tartózkodásból kettő lett, én hittem a Droidnak, aztán mehettem vissza az érdi restibe. :)
2020. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Hm. Nekem eddig mindig pontos volt, majdnem napi szinten kímél meg 10-20 perc ácsorgástól a hidegben. :D

Sajnálom a rossz tapasztalatod.

2020. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Annyira jó, hogy nekem 2 napja nem akarja elfuttatni a keresést mobilon.
2020. febr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!