Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyit lehet keresni metróvez...

Mennyit lehet keresni metróvezetőként, elég ahhoz hogy egyedül meglehessen belőle élni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 25. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy elég nehezen megválaszolható kérdés.

Az egyedül megélés erősen függ az élethelyzetedtől, lehetőségeidtől, és persze az igényeidtől.

Nem mindegy, hogy albérletet fizetsz-e egyedül, Bp-n 125e-ért vagy vidéken 80e-ért, vagy van lakásod ahova "csak" rezsit fizetsz. Vagy ha albérleted van, akkor van-e lakótársad akivel feleződnek a költségek.

Mennyire élsz nagy lábon? Tudsz úgy igazán félretenni, és ha kell lemondani, vagy a heti egy buli "jár"? Ezek tizenezres költségek.


Nekem van ismerősöm aki br 550-et keres, és meg van halva, hogy neki többet kellene keresnie, mert nem jut semmire, és állandóan ugrál a munkahelyek között. Albérletet fizet 125e-ért lakótárs nélkül persze. És nem spórol semmit, a hó végére remegve várja az utalást.


Én kapok br 470-et, (nettó 310 kb) albérletben lakom vidéken 80e-ért, (Bp-re bejárok minden nap) emellett havi nettó 120-130e-t fixen félre tudok tenni. És így sem remegve várom a hóvégét. Igaz le tudok mondani, de emellett is van életem, országot járok, haverokkal elutazok 1-2 havonta egy hétvégére, alkalmanként koncert, buli, mozi egyebek.


Én össze is spóroltam 8 év alatt egy bp-i panel önerejét, most veszem meg épp. A fent említett kollégámmal egyszerre kezdtünk dolgozni. Csak neki sikít a zsebében a pénz, nekem meg nem.



Na, kicsit eltértem a tárgytól, de azt legalább látod, h a "meg lehet-e élni egyedül" az elég tág fogalom.


A metróvezetők amúgy tanfolyam elején bruttó 220, tanfolyam második felében br 240-t kapnak. Tanfolyam után, amikor egyedül mész, ez pótlékokkal sok délelőttös számmal bruttó 310, sok éjszakás-estit számmal bruttó 350 körül van. Ez nettó 200-225 körül jelent.


Mivel erősen előny a bp.-i lakcím, ha albérletet kell fizetned 120-ért, akkor már látod, hogy a 2/3-a el is ment a lakhatásra...

2020. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudok spórolni és beosztani a pénzt, de elég húzósnak tünik ez az összeg az albérlet kifizetése után rosszabb esetben marad vagy 75 ezer forint, amiből meglehetne éppen élni de félre rakni rendkivül nehezen, tisztességesebb fizetésre gondoltam volna így elég karcsú.
2020. jan. 26. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!