Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Metrók, villamosok és HÉV-ek...

Metrók, villamosok és HÉV-ek tudnak tolatni úgy, hogy a vezető nem megy át a másik vezetőállásra?

Figyelt kérdés
Vonatot láttam már lassan tolatni úgy, hogy hátul valaki sárgazászlót lenget és hátul van a vezető, de metrón villamoson nem, ott szükség esetén tudna, vagy ilyenkor 1 méterért is vezetőállást kell váltani?
2020. febr. 21. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak. Viszont a BKV-nál (laikusoknak csak BKK) speciel tilos egy métert is hátramenetben megtenni, mindenképp vissza kell fogni. Ettől függetlenül lehetett már rá példa a történelemben, hogy ezért a pár méterért régebbi villamoson (amin nincs kamera) nem ment át a vezető a másik oldalra, de ez szigorúan tilos.
2020. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 MrPifta ***** válasza:
100%
Így van, lehetséges, de nem szabályos. Kaptam is érte dádát.
2020. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint nemcsak a szimulátorban lehet, hanem a valóságban is, csak nem szabályos. Szimulátorban végigmentem már egyszer a 3-as metró vonalán tolatva mindenhol megállva :D
2020. febr. 24. 09:09
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
#10: Ez nem számít tolatásnak. Így közlekedik a vezérlőkocsiból vezetett vonat is, aminél hátul van a mozdony. Tolatás, ha a vezető a menetirányhoz képest hátulról vezeti a szerelvényt. (Nyilván ennél bonyolultabb a meghatározása, a vasutasok majd pontosítanak.)
2020. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

#10: Oké, most jobban elolvastam, ott nem az elején van a vezető, nem tudom a fogaskerekűnél ez hivatalosan tolatásnak számít-e.

Amúgy a gemenci kisvasúton láttam olyat (utaztam azon a vonaton), hogy útközben az egyik megállónál kajak-kenusokat vettünk fel, a kajakokat-kenukat pedig egy erre rendszeresített nyitott teherkocsin magunk elé csatoltuk, és így toltuk magunk előtt, vagyis a mozdony a vonat közepén dolgozott.

2020. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

14 , 15

Munkavonat, nosztalgiavonat esetén

H á t u l van a vezető, aki "gépészkedik"

elől semmi vezérlés nem lehetséges, csak pályacsengőt tud működtetni.

Tehát a neve SEM vezérlőkocsi a tolt elegynek.

(Nem a menetrend szerint közlekedő vonatokról beszélünk.)


Nem tolatásnak nevezik,

jogilag sem tolatás,

de mivel semmilyen más testhelyzet

nem kényelmes csakis a szélvédő felé fordulva ülni,

ezért egy az egyben hátrafelé vezet.

2020. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
Ahol/amikor egyirányú villamos van és a végállomása nem hurok, hanem Y, akkor ott kénytelen tolatni a vezető.
2020. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%
#17 Nem Y, hanem deltavágány, és nem kénytelen tolatni. A vezető hátramegy, kinyitja a zárható vezetőállást a villamos hátuljában és onnan vezet, a menetirányba nézve.
2020. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Mindenkinek ment a zöld :)
2020. febr. 25. 12:34
 20/20 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint a TW6000 nem tud tolatni, ott az irányváltáshoz fülkét is kell váltani.
2021. máj. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!