Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez csalásnak minősülne?

Ez csalásnak minősülne?

Figyelt kérdés
Az tervem, hogy ingyen utazok a buszon. Eleinte veszek jegyet, és kilyukasztom, majd elteszem a lyukas jegyeket. Összegyűjtök ennyit, hogy valószínűleg mind meglegyen, ki lehet számítani, hogy hány kell ehhez, pár ezer. A jegyeket egy bélyegalbumba sorrendbe rendezem, és magamnál hordom. Aztán utazás előtt otthon nyomtatok egy ál-jegyet papírból, amit felszálláskor kilyukasztok, és a lyukminta alapján előveszem az albumból a megfelelő lyukas jegyet és azt tartom a kezemben, ha jön az ellenőr. Ez törvényes? (Persze nem az ellenőr orra előtt csinálnám, bárki lapozgathat bármit utazás közben, nem?)

2020. febr. 28. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom törvényes e, vagy sem. csak azt tudom, hogy olcsóbbnak hangzik venni egy bérletet :)
2020. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom az, hogy rá van nyomtatva a dátum nem is érdekel...
2020. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is a dátum ami eszembe jutott. Az ellenőrök a dátumot nézik
2020. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
A számlyukasztósnál működne, 88 db jegy kell, egyszer kiszámoltam, hogy 3 hónap után megtérül, ha bérletes rendszerességgel használod a megoldást :) Csak nem sok helyen van már ilyen.
2020. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem vegyél diákbérletet 3,450 ft.


Majd ezt azt az ikont átragasztod és ennyi,megoldva:


[link]

2020. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen az mikor a hülyeség szorgalommal párosulna.
2020. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csalásnak minősül
2020. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Semmiképp sem szabályos, mert az érvényesített jegyet nem használhatod fel újra.

És az ellenőr meg szokta tépni a jegyet, úgyhogy látszik rajta, hogy már régi, ellenőrzött a jegy.

Ennek ellenére rendszeresen csináltuk annó (90-es években) hogy megjegyeztük a busz rendszámát és azon aznap már nem lyukasztottunk. Aztán éjszaka vagy kicserélték a mintát a buszon vagy nem. Egyikünk lukasztott és ha volt olyan jegy nálunk, akkor a többiek már nem. Jó játék volt :D

De ma már a nyomtatós jegykezelő gépeknél ez teljesen értelmetlen, mert rányomja a dátumot, időt.

Kicsit elkéstél vele, 20-30 éve még jó kis kísérlet lett volna - főleg egy nagyon-nagy városban - hogy hány jegyet kell összegyűjteni hogy tudj bliccelni. Valszeg annyiba kerülne hogy vehetnél belőle 10 évre összevonalas bérletet.

2020. febr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz mit szólnál, ha a főnököd az első fizud után már csak az első fizetés alkalmával adott pénzek fénymásolatait adná pénz helyett?

Remélem egyszer valaki behúz téged egy pár nagyságrenddel nagyobb ügyben valami hasonló módszerrel, pl. elad neked egy bérelt lakást, amire hitelt vettél fel, hogy kifizesd, és utána elpárolog...

2020. febr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Gondolatkísérletlen jó, megvalósítani baromság. Ennyire nem lehetsz csóró, hogy egy buszbérletre nem futja. Mire költenéd helyette azt a párezer forintot?
2020. febr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!