Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Münchenből megyek vonattal...

Münchenből megyek vonattal Pestre, lekéstem a 11:30-as vonatomat, későbbire ülök. Van, hogy a kaller szemet huny, vagy nem veszi észre?

Figyelt kérdés
Elvileg tilos...
2020. márc. 8. 12:28
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Basszus emberek...

Jött a magyar kalauz Győr után... És megnézte a jegyet alaposan...

Mondja ez nem jó. Mondom családi okok miatt lekéstem a vonatot. Mondja kellene igazolás, pecsét, mittomén. Mondom Németorszagban meg Ausztriában jó volt. Mondja ez itt 30 euró, vagy annak megfelelő összeg forintban. Adtam 30 eurót, annyi még volt nálam.

Egy lány ült mellettem, hirtelen mondta magyarul, vitatkoznom kellett volna, hol van ilyen a szabályzatban, meg úgyse szállit le, stb. Nem tom.

2020. márc. 8. 19:56
 22/29 A kérdező kommentje:

Amúgy az áll a büntim nyugtáján, hogy menetjegy nelküli utazás nemzetközi járaton pótdíja, úgy, hogy a határatlépi pontig érvényes jeggyel utaztam.

Ami nem igaz, ott is érvénytelen volt, a 2 külföldi országban. Csak átengedtek.

Néztem Münchenben, egy jegy ma véve erre a vonatra 140 euró lett volna, ha szabályosan jegyet váltok a késés miatt. Ahhoz a 140 euróhoz kepest ez a 30 eurós pótdíj azért nem rossz, ha már lekéstem.


Az eredeti jegyem a 11:30-as vonatra 29 euro volt. Szal mintha 2 jegyet vásároltam volna. De az a 29 euro Münchentől Budapestig fedezte a jegyet, ez a 30 euro viszont csak Hegyeshalomtól fedezte Budapestig.

2020. márc. 8. 20:05
 23/29 A kérdező kommentje:

Na mindegy, így jártam. Nem kellett volna késnem. Nem halok bele 30 euróba.

Azért ez nem volt egy kellemes utazás ezzel az aggodalommal, hogy mikor bukok le...

2020. márc. 8. 20:07
 24/29 A kérdező kommentje:
De már vége az izgalomnak. Kelenföldön vagyunk, utána Keleti. Fél kilenckor már majd metrózok haza.
2020. márc. 8. 20:08
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően Ausztriában és Németországban nem kötelező a helyjegy, ezért nem zavarta a kallert.
2020. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
81%
Na most gondold el, milyen stresszben lehet az, aki az egész életét végigblicceli. Van olyan ismerősöm, aki Pesten járkál metróval, sose vett még jegyet, mindig szerez használt jegyeket, vagy mekis számlát, felmutatja, aztán lesz, ami lesz:D Ha esetleg mégis meg akarnák büntetni, akkor meg egyszerűen elszalad az ellenőrzőkaputól.
2020. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
84%
Naa, pedig drukkoltam, hogy ne kapjon el a kaller. Olcsón megúsztad.
2020. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
65%
Lehet megúsztad volna ha nem írod ki ide, látta a kalaúz a kérdést, kiszámolta , hogy lehet pont ezen a vonaton vagy, aztán büüünti.
2020. márc. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Az #28; Óriási,,

Az "Utazó" jól elszórakoztatott,legyetek jók...

2020. márc. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!