Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Először fogok egyedül vonatozn...

Először fogok egyedül vonatozni (Budapest-Szeged), hogyan tudom megtalálni a vonatomat?

Figyelt kérdés
Pestre felvisznek kocsival, de vissza egyedül kell jönnöm. Ha megtaláltam a pályaudvart, hogyan tudom betájolni, hogy hova kell mennem pontosan?
2018. máj. 16. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a Nyugatiba és lesz egy baromi nagy tábla előtted, ahol írják hanyadik vágányról hova megy a vonat. A vágányok végén mert kint van egy tábla , hogy hanyadik vágány ( és hogy épp hova fog indulni a vonat ).
2018. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem fogod megtalálni, szerintem
2018. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

Gondolom akkor a nyugatiból indulsz vissza. Ha a körút felől belépsz, egy nagyon nagy információs kijelző mutatja hogy honnan érkeznek és hova indulnak vonatok (idő, vágány). A vágányok sorban vannak számozva, azokat egyszerű megtalálni.

Ha jól emlékszem a gyorsvonatoknál minden megállót felsorolnak amikor bemondják, így ha véletlen nem Szeged lesz a végállomás (amit kétlek), akkor is megtalálod hova kell menjél.


Én amúgy idegen országban google mapsszal tömegközlekedem. Pl ha a nyugatiban állva tervezel egy utat Szegedre, akkor kiírja hogy mikor megy a vonat és a részletekre rányomva megnézheted a végállomást is, majd megkeresed az idő és városnév alapján a kijelzőn.


Így tömegközlekedtem Angliában és Olaszországban is.

2018. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bizony, a google maps nagyon jò baràt ilyen esetben (is). Szerintem èrdemes hasznàlnod, ha fèlsz, hogy nem talàlod meg. Bàr tènyleg szèpen mutatja ott a helyszìnen is.
2018. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van térkép is: [link]


De a kiírások, táblák alapján is pofonegyszerű megtalálni.

2018. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) A google maps jó ötlet, eszembe sem jutott.. :D
2018. máj. 16. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A Google Maps nem fogja neked megmutatni az induló vágány számát, de az indulási idő és a végállomás beazonosítására többnyire (!) jó. Ezzel együtt én inkább a mavcsoport.hu oldalt ajánlom, mert ott rögtön az első oldalon látod a rendkívüli forgalmi változásokat.
2018. máj. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!