Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik légitársasággal repülje...

Melyik légitársasággal repüljek, nektek mik váltak be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hamarosan megyünk utazgatni a családdal Európán belül (koronavírust ne írjatok, nem Milánóba készülünk) és nem tudjuk melyik légitársaságot válasszuk, nektek mikkel vannak tapasztalataitok? Ár-érték szempont alapján írjatok. :) nekem a wizzart ajánlották legtöbben. Válaszokat előre köszönöm!

2020. márc. 8. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

google,bravofly,skyscanner...


beírod az induló várost és a célvárost/repülőteret és kidobja mi mennyiért repül az adott napon. Mondhatunk egy rakás légitársaságot, ha épp egyik sem repül a kívánt országba...

Wizz,Easyjet, Ryanair olcsók és sok helyre repólnek.

Egy normális nem fapados repjegy ára ezeknek minimum a duplája, Európán belül max 3 órát repülsz annyi időre meg felesleges a többszörösét fizetni..

2020. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Wizz és Ryanair-ről van tapasztalatom.

Nagy különbségek nincsenek. Árban mindkettő elég kedvező, viszont minden hülyeségért külön fizetni kell. Pl. ha egymás mellé akartok ülni.

A poggyászmérettel szerencsére nem cseszegettek egyiknél sem. (Pedig 10-20 dekával túlléptem a 20 kg-t és a kézipoggyászom is csak gyömöszölve fért volna bele a ketrecbe)


A wizz talán annyival jobb volt, hogy több mindent elmondtak magyarul. De ha tudsz angolul, akkor igazából mindegy.

2020. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első, ez nem így megy, ahogy te azt elgondoltad. El kell dönteni, hova akartok menni, aztán megnézni, hogy az adott helyre melyik társaságok repülnek. Most mi mondhatjuk neked pl a wizzair-t, ha ti épp Moszkvába akartok menni, de oda pont nem repülnek....

Ebben a formában a kérdésedet nem lehet megválaszolni. (Nekem mindig fura az, mikor valaki utazgatni akar, de még alap dolgokkal sincs tisztában, mert utána sem néz.)

2020. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én rengeteg, főleg európai légitársasággal utaztam már. Természetesen nagy átlagban a drágább jobb elv érvényesül, persze kivételek mindig akadnak.


Az első kérdés valóban az, hogy az úticélotokhoz repül-e közvetlenül bármelyik cég is. Ha igen, akkor jó eséllyel akkor is az lesz a nyerő, ha épp egy relatíve kényelmetlen olcsó (azaz fapados) légitársasag repüli az adotg útvonalat. Ha viszont átszállós a sztori, valószínűleg megéri egy drágább, hálózati légitársaság járatát vàlasztani, hiszen a fapadosok átszállást nem garantálnak, míg a hálózatiak legfeljebb átfoglalnak más járatra vagy útirányra, ha lekésnéd a csatlakozast.


Ami döntő szempont lehet, az a poggyasz: a fapadosok alapáron betesznek egy csőbe, ami elvisz A-ból B-be es kész, minden más fizetős, a hagyományos legitársasagok is ebbe az irányba tartanak már, de jellemzőem kisebb a poggyászdíjuk vagy nagyobb a megengedett poggyász mérete. A fedélzeti ellátás is hasonló, a legtöbb rövid távú járaton már nincs ingyen étel-ital, vagy csak igen limitált snack van ingyen. Fapadoson pedig garantaltan nem kapsz semmit ingyen. Ami viszont eltér, az a személyes tér, az ülések felszereltsége, ebben a hagyomßnyos legitársaságok határozottan jobbak. Persze ott is kifoghatsz tök kicsi géppel repült regionális útvonalat, ahol ez máris nem igaz.

2020. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Repültem már Lufthansával, Alitaliával, Wizzairrel, Austriannal, Ryanairrel. Kifejezetten negatív tapasztalatom egyik társasággal sincs. Szerintem az alapján válassz, hogy ahova és ahogyan szeretnél repülni, az melyikkel jön ki a legolcsóbban, leggyorsabban, legkényelmesebben.
2020. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra számíts, hogy ott ragadhatsz. Ha tovább terjed a fertőzés, előbb-utóbb az EU is szankciókat fog bevezetni az országok között.
2020. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!