Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a távolsági buszon nincs...

Ha a távolsági buszon nincs elsőajtós felszállás, akkor hogyan veszek jegyet?

Figyelt kérdés
Amikor megállóból szállok fel, mert a sofőr a hátsó ajtóhoz irányít és el van zárva a többi utastól egy sárga figyelmeztető kiírással. Eddig senki nem szólt, hogy itt kell "a jegyet megvenni". Ha jön az ellenőr, megbüntet mert jegy nélkül utazom?😱

2020. márc. 24. 04:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%
Azt hiszem, hogy sokan nem értik meg, hogy mi vár ránk a közeljövőben. Szerintem jelenleg az egyik legkisebb probléma, hogy te miért nem használsz okostelefont, vagy miért nincsen online jegyed. A vírus terjedését próbálják lassítani,a lehetséges legnagyobb mértékben. Ez még csak a kezdet, ha szűkség lesz rá,le is lesz állítva a tömegközlekedés,akkor már érdekesebb lesz, hogy hogyan jutsz be a munkahelyedre.Mondjuk sosem értettem,hogy aki napi szinten munkába jár,az miért nem vesz bérletet?De ez itt most mellékes.Emberek, két hete az a szlogen,hogy MARADJ OTTHON. Persze, van akik nem tehetik meg,de a buszon még mindíg vannak nyugdíjasok és gyerekek is.Ők nem hiszem,hogy dolgozni mennek.
2020. márc. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
Mellesleg én nem bánnám ha a elterjedne a helyköziken mobiljegy ,nem kéne vacakolni az aprópénzzel ,nem tolonganánk a felszállásnál,szerintem kényelmesebb lenne...
2020. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
#6: "Bocs, de távolsági buszon életembe nem láttam ellenőrt." . Én már láttam távolságin is, bár ott ritkább, viszont helyközin-elővárosin elég gyakori.
2020. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%
Muszáj most utaznod???
2020. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem szórakozásból próbál egy volánbuszon zötykölődni órákat a járvány idején. Valószínűleg muszáj utaznia.

Vagy legyen az, hogy akkor állítsanak le mindent, se munkahely, se tömegközlekedés, de semmilyen. Vagy legyen megoldva a jegyvásárlás normálisan. Ez nem normális, hogy kizárólag ezzel az appal tud jegyet venni, aki nem lakik pénztár közelében, amiből az országban kb öt darab van.

Nem beszélve arról, aki 18 alatti, vagy nincs bankszámlája.

Ha nem lenne ez a helyzet, nagyon súlyos diszkrimináció lenne ez, és holnaptól lehúzhatná a rolót a volán. Csak azért történhetett ez most, így meg, mert ez a helyzet áll fenn.

2020. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Soha nem akartam okosmobilt, régi telefonom van, tökéletesen megfelel. Ez nagyon nem fair, hogy nem biztosítják a mobilnettel nem rendelkezőknek a jegyvásárlást! Tervezek volánbusszal utazni.


Itt: [link] nem derül ki, hogy hol vannak azok a helyek, ahol elővételben váltható a jegy. Egy lista lenne a minimum.


Az elektronikus jegy csak km-re vehető, az indulási és célállomás feltüntetése nélkül, ezzel nem nehéz visszaélni.


Ahogy itt írta valaki, ha mobilnet épp kimarad az okosmobilon, nem tudja megmutatni az utas a jegyét. Ez a most egyébként is túlterheléssel fenyegető helyzetben még hangsúlyozottabb.

Az is gyakori, hogy a mobil lemerül...


Egyébként:

VASÚTNÁL, HA OLYAN VONATÁLLOMÁSON SZÁLL FEL VALAKI, AHOL NEM LEHET JEGYET VENNI, EDDIG IS AZ ELLENŐRNÉL KELLETT-LEHETETT. ITT UGYANEZ A HELYZET, CSAK BUSSZAL. NEM IGAZ?

2020. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem állami cég, azt mondanak, amit akarnak. Ha holnaptól csak az utazhat, akinek 50milló ft van a bankszámláján mert annyit foglalnak le egy utazásra, ha esetleg kárt tennél a buszban, akkor így döntenek, megtehetik.


Nekem szombaton KELL mennem volán busszal. Bankszámlám nincs. Környezetemben jegypénztár nincs. Én azon a buszon utazni fogok, úgyhogy majd megírom, hogy meg kellett-e verekednem ezért a sofőrrel, vagy nem.

2020. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Elutaztam jegyet venni :)))


Sírjak vagy nevessek :)

2020. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nekem még esélyes a pankráció, mert én ugyan nem fizetek még a helyire is jegyet emiatt, hogy elmenjek a város egyetlen pénztárához.
2020. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Amin egyébként továbbra is lehet a sofőrnél jegyet venni. Szerencsére ez a vírus csak távolsági járatokon fertőz! Helyi járaton nem.
2020. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!