Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben miért van még a...

Debrecenben miért van még a troli, villamos és busz ajtajaira kitéve az a matrica, hogy felszállás első ajtókon, leszállás a hátsó ajtókon?

Figyelt kérdés

Minek nem szedik le,ugyanis a sofőrök 80 %-ban mindig kinyitják az összes ajtót,lehet fel-le szállni mindenhol,Debrecenben a sofőrök nem ffoglalkoznak vele. Már beszélgettem így sofőrökkel és azt mondták,hogy neki mindegy,hogy ki hol száll fel,ha valaki mutatja a bérletét ő bólint egyet,hogy köszönöm,de ha nem mutatja,nem szól. Neki nem lesz semmivel sem jobb,rosszabb,ha valaki bliccel,azt mondták,majd jön az ellenőr és megbünteti,ha nem akkor nem. Azt is mondták,hogy van Debrecenben is olyan sofőr de kevés,hogy kéri a bérletet,és erre azt mondta,hogy van itt is egy-két bogaras sofőr aki képes kérni,d nem jellemző.


A villamoson mindig kinyitja mindenhol minden sofőr,jó van egy sofőr aki nem nyitotta ki,hanem az utas a gombbal nyitotta a villamost,gondolom szokatják rá az embereket a gomb használatára de csak egy ilyen vili sofőr van aki már kétszer is láttam,hogy nem nyitja,hanem nyissa ki az utas,de akkor sem kéri a bérletet.


Debrecenben ki van mindenre téve a matrica,mégis a villamoson mindig kinytják az összes ajtót meg a legtöbbségében a trolikon villamoson is.


Akkor szerintetek miért nem szedik le a matricákat,ha mindig minden ajtoón le-fel lehet szállni? Csak felesleg ott.


Nem úgy van Nyíregyházán.

A múltkor Nyiregyen jártam,ott nem,hogy csak elől nyitja ki,de a sofőr azért képes volt kiszállni az űlésròl,hogy nem hallotta kattanni a lyukasztót és mutassa meg a jegyet,hogy lekezelte -e. Amúgy lekezelte.


Debrecenben meg ez az elektronikus jegykezelő van.



2017. márc. 6. 21:27
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
Nem elfér az a matrica? Amúgy meg a hivatalos DKV szabály, hogy a nap bizonyos szakaiban csak az első ajtón lehetne felszállni.
2017. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amikor kevesebben vannak este 10 után is legtöbbségében kinyitja mindenhol,Debrecenben nem nagyon foglalkoznak a sofőrök ezzel. Nem azt mondom,hogy egyáltalán nem,hanem nem nagyon foglalkoznak ezzel.

Hidd már el.

Én csak ezért kérdezem,hogy miért van még ott a matrica.

Ha leszednék,jobb lenne a kilátás az ajtókon is.

2017. márc. 6. 22:00
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Nem bírod felfogni, hogy szabály lenne elvileg és emiatt kell rajta lennie?
2017. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó oké,értem.

Ne idegeskedj.

2017. márc. 6. 22:52
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Ha kinyitja az összes ajtót, akkor amíg az első ajtón felszállnak az utasok, egyidőben a hátsó ajtón le tud szállni a másik. Mi ebben a probléma? A matrica pedig azért van, hogy az utas is tudja, melyik ajtó mire szolgál.
2017. márc. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert ez a balkáni cigány náció nem bírja felfogni, hogy célszerű a többajtós járműveket úgy használni, hogy az egyiken felszáll, a másikon leszáll. Napi probléma a vonaton és a metrón, hogy a balfäsz száll velem szemben fel, miközben épp leszállnék. Inkább örülök, hogy vannak járatok, ahol az első ajtónál szállnak fel, én pedig le tudok szállni anélkül, hogy a pofámba jönne két idióta.
2017. márc. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!