Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha régi telefonom van, amire...

Ha régi telefonom van, amire nem tudom rátenni az új jegyes applikációt, amit a járvány miatt vezettek be, akkor milyen alternatíva van még arra, hogy buszjegyet váltsak magamnak?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy Minim van, szeretem és rendesen működik még mindig, így nem akartam lecserélni. Viszont kicsi a tárhelye, a gyári, letörölhetetlen appok mellé nem fér el még egy plusz app. Bliccelni meg nem akarok.


Pici városban lakok, a buszpályaudvar épülete renoválás alatt van már évek óta, így ott sem tudok jegyet venni.



2020. márc. 26. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

És mit mond az adott busztársaság honlapja?

Ott nézz körül jegyvásárlással kapcsolatban.

2020. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Vagy applikáció vagy jegypénztárban jegyet veszel. Most ennyi a lehetőség.

Harmadik annyi hogy felszállsz és kész.

2020. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs a városunkban jegypénztár. 30 km-en keresztül meg abban reménykedni, hogy nem jön ellenőr, elég gyatra terv.
2020. márc. 26. 23:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Látod, ennyire érdekli a Volánbuszt az utas. Jegyet nem adnak a buszon, pénztár zárva, apphoz tárheky, bankkártya és térerő is kell, ezek hiányàra nincs hivatalos protokoll.


Opcióid a bliccelés és az utazás elhalasztása: válassz!

2020. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, ráadásul bankkártya is kell? Azt hittem, a telefonszámlához adódik hozzá vagy az egyenlegből vonódik le.
2020. márc. 26. 23:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, páromat nem érdekli, az app nem fér fel a telefonjára (régebbi fajta van neki), a faluban nincs jegykiadó automata, ezt a volán bebukta.

Nem köteles olyan telefont venni, ami alkalmas erre. Sőt nem köteles telefont tartani se.

Az utazás viszont alapvető joga. Ha nem biztosítják a feltételeket, hogy jegyet/bérletet tudjon venni, az nem az ő sara. Dolgoznia viszont menni kell (nővér a Kedves).

De nem is szórakoznak vele.

2020. márc. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem meg kezelésre kell mennem. És nagyon bosszantó, hogy megbüntethetnek 8000-re azért, mert nem adnak rá lehetőséget, hogy kifizessem azt a 35 forintot a jegyemre.
2020. márc. 27. 02:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utazáshoz való jogot biztosítani kell a busztársaságnak (Volánbusz, állami cég). Ha nem biztosítja a jegyvásárlás lehetőségét (a mobiljegy nem az, mert nem kötelezhetnek arra, hogy okostelefonod legyen internettel, meg bankkártyád), meg sem büntethetnek.

Amúgy ezt a témát már 2 korábbi kérdésnél kitárgyaltuk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2020. márc. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!