Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért dudál ilyen hosszan a...

Miért dudál ilyen hosszan a vonat éjjel?

Figyelt kérdés

Van amikor40-80 másodpercig nyomják!!! kb 800 méterre lakom a sinektől, 1km -re az állomástól. a normál figyelmeztető "jön a vonat" duda nem zavar, teljesen normális.


De már 5. napja ébredek fel arra, hogy éjszaka különböző időpontokban ku*rvahosszan dudál a vonat. És mivel dombon lakom, látom, hogy a környező házak felében lámpát kapcsolnak, tehát őket is felébresztette.


Erre mi szükség van? Nem elég a normál jelzés? Miért kell fél-2 percig nyomatni?


most is az előbb stopperrel mértem 42 másodperc. tegnap nem volt, de tegnap előtt pl 1:27 másodperc.


És nem, nem azért, mert elromlott a sorompó, mert megkérdeztem a forgalmi szolgálattevőnél és mondta, hogy az elmúlt 5 hónapban nem volt hiba. Tehát ez kizárva.


2020. ápr. 2. 23:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

#9:

Jó, meddig fogsz még hőbörögni?

2020. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy ha már odamentél a forgalmistához, akkor ezt a dudálást is megkérdezhetted volna.
2020. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

éjszaka nem szokott temetés lenni.

ha éjszaka van és gyorsan mennek akkor valszeg táblázzák nekik, hogy adjanak figyelj jelzést.


A kisebb karbantartások amiket úgy is lehet végezni a síneke hogy nem kell leállítani a vonatközlekedést azok általában éjszaka vannak.

kimenne 4-5 - 8-10 ember és szerelnek valamit a vágányom na őket védeni kell, mert a sötétbe mellény ide, mellény oda nem látszanak - főleg nem ívben.

2020. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

hát ne maz volt az első, hogy megkérdezem a dudálást? Persze ,hogy de. de mivel azt mondta, hogy menjek mást bszogatni ilyennel, így rákérdeztem a munkálatokra, meg a sorompóra.


mondom, nagyon nagyon sok időm van most ebben a helyzetben. pénzem nincs, csak tartalék, konkrétan 30e Ft-ot keresek. a kertemben terem alma körta, cseresznye, saláta, eper, répa, fehérrépa stb. nem halok éhen. Szóval túlélek, és nagoyn jól érzem magam. és pont van pénzem internetre és tévére. na ez az élet!!

2020. ápr. 3. 19:20
 15/18 anonim ***** válasza:

akkor én k.jó vagyok hozzád képest, nekedm 50ezer a rokkantsági ellátás...

Az a gond ezzel, hogy a forgalmista tényleg nem tehet róla, bár szólni talán tudna felfelé, de ismerve a máv rendszerét (20 évet húztam le ott) sosem jutna el olyan emberhez az információ aki tehetne is ellene.


És itt jön a másik probléma: igazából nem nagyon van aki tehene a dudálás ellen a mávnál ugyanis a forgalom szabályozására vonatkozó utasítások minden vasúttársaságra érvényesek. Olyan ez mint a kresz: vonatkozik a volánbuszra, a kamionra és a mentőautóra is.

Ha ott közlekedik magánvasúti vonat is (nem tudom, hogy járnak-e arra) akkor hiába tiltja le a máv a mozdonyvezetőit a magánvasutasok továbbra is üvöltetni fogják a kürtjeiket.

Hatósági szinten kellene belenyúlni a dologba

De ha tényleg a munkások biztonsága miatt tülkölnek akkor senki nem fogja módosíttatni a kedvedért az utasításokat.

2020. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

ez igez, de nem voltak munkások arrafele...

és nem csak engem zavar, hanem a környéken lakók több, mint felét. mondom, a legtöbben felkapcsolták a villantyis. aki épp akkoraltatta e la kisgyerekét? annak milyen? végre alszik, már hajnali 1 van, erre 2-3 percig dudál a vonat.

2020. ápr. 3. 20:54
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

nem lehet hogy lakik ott valami vasutas?

lehet azt szivítják :DDDD

2020. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 10 deka farhát ***** válasza:
Elő-előfordul, hogy a kürt EP szelepe "beakad".
2020. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!