Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonaton utazás olcsóbb mint...

A vonaton utazás olcsóbb mint a busz?

Figyelt kérdés
Ki melyiket szereti?

2020. ápr. 6. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem minden esetben, de általában igen, mert míg a vonat nagyjából egyenes úton megy, a buszok betérnek sok településre, amit mind felszámolnak a távolságba, néha duplán is, például amikor főútról betér a busz egy településre, megáll, majd megfordul és ugyan azon az útvonalon visszatér a főútra. Az én logikám szerint a visszafele út kiüti az odafelét, így ennek nem kéne számítani, csak annak, aki az adott településen leszáll, vagy ott száll fel. Ennek ellenére azokat akik tovább mennének, a duplán számított kitérővel büntetik.
2020. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítès: Nem utolsó sorban ha a vonaton átszállásos utazásra váltasz jegyet, a vonatok útja összeadódik és az összes távolságra egy összevont jegyet adnak ki. Buszon az átszállás pontjánál a távolság mérése megszakad, a két (vagy több) járatra külön jegyeket adnak ki. Ez már önmagában drágább, de gyakran az is még rádob, hogy a törés miatt magasabb távolsági zónába kerül egy jegy, mert az elsővel le nem utazott rész elvész, míg a vasúti összevont jegyen a második vonatba beleszámít. Ez főleg 100 km felett fájó, ahol már 20 km-es zónák vannak. Ha az első vonattal mész 102 km-t, a másodikkal 15-öt, a második utad gyakorlatilag ingyen volt. Busszal egy 15 km-es jegy árával drágább ugyan ez a mutatvány.
2020. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 subrette ***** válasza:
100%

Amikor a busz betér egy településre, majd visszajön a főútra, a továbbutazóknak ez a szakaszt nem kell kifizetni. A Volánnál a díjfizetés alapjául szolgáló távolság a felszállási hely és a célállomás közötti legrövidebb busszal járható út hossza, függetlenül attól, hogy a busz merre megy és hány kitérőt tesz útközben.

A km alapú díjszabás kb. 2007 óta azonos közúton és vasúton. Előtte a busz kicsit drágább volt azonos km mellett.

2020. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
X km-re a buszon is, vonaton is alapból ugyanannyit kell fizetni. Ilyen-olyan pótdíjak a MÁV-nál is a Volánnál is vannak. Az, hogy A és B között melyik olcsóbb, az viszonylatfüggő.
2020. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem te szoktál vonatozni?
2020. ápr. 6. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Dömsöd-Budapest viszonylatban elméletben ugyanannyi az áruk, gyakorlatban viszont a vonat olcsóbb.


Alapvetően 60 kilométeres jegyet kell venni, ami teljes áron 930Ft. A busz is ennyibe kerülne, viszont mivel a járatok 70%-a távolsági, ami pedig 1120 forint, így olcsóbb a vonat.


Ráadásul a vonatjegy árából kedvezmény is van, ha alkalmazásban veszed.


Nekem az 50%-os jegy 465 (vonat és NEM távolsági busz) és 560 (távolsági, habár bérletem van).

Az applikációban vásárolt vonatjegy 380-400 forint körül van (attól függ, hogy Pesten belül meddig/honnan utazom).


Ebben a viszonylatban győzött a vonat...amennyiben érted mennek a vasútállomásra, ugyanis az 8 kilométer a faluból, egyéb esetben a napi 4 pár busz közül választhatsz, melyre a teljes áru jegy 250, az 50%-os pedig 125Ft. Így már a busz olcsóbb, vagy nagyjából ugyanannyi.


A második kérdésre válaszolva: én jobban szeretem a vonatot. Több hely van, és nincs benne hirtelen mozgás, tehát kisebb eséllyel kezdek el rajta szédülni.

2020. ápr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az én lakhelyemről kisvárosból-megyeszékhelyre kb. 40 km 700valamennyi a buszjegy, 560 a vonat. de a busz 40 percig megy, a a vonat meg másfél óráig. előzőn nyomorogsz sokszor, vagy nincs ülőhely, utóbbin ha kifogod lehet klímás és wc is van ha rádjönne hirtelen, meg kényelmes hely. mégis szinte mindenki buszozni szokott, azt nézi az emebrek többsége hogy minél előbb legyél ott ahol akarsz
2020. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vonatozni szoktam, de szerintem a vonat olcsóbb.
2020. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!