Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utazhatok vele én is ingyen?

Utazhatok vele én is ingyen?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van ilyen nemtudom milyen papírja,amivel ingyen utazhat buszokon. (Elvileg papíron nem komplett és azért.)

Azt mondta, hogy én is utazhatok vele ingyen, mint kísérő. Ez igaz? Ha jóltudom buszon ingyen utazik, vonaton pedig 90% kedvezménye van.



2020. máj. 13. 20:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A MÁK kártyáról beszélsz.

Hatósági igazolvány amit fogyatékossági támogatásban részesülők kapják és 90%-os utazási kedvezményre jogosít helyközi utazás során a vonatokon, illetve buszokon. Meg asszem a hajókon is (kompon például).

Illetve a helyi közlekedésben ingyenesen utazhatsz (bkv, meg más városok helyijáratos buszai, metró, villamos, hajó, stb.)

Egy kísérő pedig szintén igénybe veheti ezeket a kedvezményeket

Nekem is van, ilyen kártyám... (a szemem miatt), úgyhogy megkérdeztem kalauzokat, meg buszsofőröket, hogy hogy megy ez és nem kell igazolni semmit, hogy rokonod a másik, vagy milyen szálak fűznek hozzá, bemondásra történik a dolog.

Tehát én felmutatom a kártyámat, kérek 2 db 90%-ost jegyet akármeddig, ő itt a kísérőm, Béla. És kész. mehettek orrvérzésig.

2020. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

utolsó vagyok - végigolvasva a kommenteket, igazatok van abban, hogy ez eléggé élősi dolog. Én nem is szoktam a kísérős dolgot kihasználni, mert akik kísérnek azok volt vasutas kollégái - van nekik ingyen utazási igazolványuk, vagy idősebb rokonaim akik koruk miatt utaznak ingyen...

és amúgy ég a pofám, hogy egy sör áráért tudok elutazni Budapestre és ott ingyen utazom.

De az egészségi állapotommal nem tudok mit kezdeni, főleg ha gyógyíthatatlan - nem én kértem.

Illetve 30 éven kersztül fizettem komoly összegeket adók, járulékok formájában Állambácsinak és erre kaptam 52k huf rokkantsági ellátást. - ebből nem futja 4000 forintos jegyre.

Kiszámoltam, hogy ha még 50 évig kapom a rokkantsági ellátást és minden nap utazom akkor is bőven kevesebbe kerülök az Államnak mint amennyi pénzt befizettem. Szal az újraelosztás nem feltétlenül igazságosan műxik...

2020. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#10 - Úgy írod, mintha egy pszichésen beteg embert akarnék lehúzni, de a valóság az, hogy van ilyen papírja, de amúgy full normális, ő mondta hogy tudok vele utazgatni és mivel kb mindig egy helyre megyünk jól jön ez. Ennyi.
2020. máj. 14. 10:42
 14/16 anonim ***** válasza:
63%
Tehát akkor már a jogosult haverodnak is kamu papírja van...? Mert ilyesmit nem osztogatnak mindenféle hétvégi depi v. hasonló esetén....
2020. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy pontosan mire kapta, hogy "nem komplett"ségre azt is egy ismerős mondta, lehet, hogy poénból. Adnak ilyet ha jóltudom árvaságra is meg kitudja még hány dologra.

Komolyan azon vagy fennakadva, hogy honnan van?:D Van és kész.

2020. máj. 14. 13:30
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
jók ezek a kioktató, álszent kommentek, mégis a magyarok nagy részének akkor csillog igazán a szeme, ha valahol azt látja/hallja, hogy "ingyen van"...
2020. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!