Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire nehéz mostanában...

Mennyire nehéz mostanában bekerülni villamosvezető tanfolyamra?

Figyelt kérdés
Most leszek húsz éves, szóval a járványhelyzet vége után elvileg már jelentkezhetnék. Nagyon nagy gyerekkori álmom a villamosvezetés, van érettségim és a B-s jogsim is mindjárt megszerzem.(Tudom, hogy ezek nem előfeltételek, csak előnyt jelentenek). Olvasgattam itt régebbi(2010-2013 körüli)kapcsolódó kérdéseket, de inkább a mostani helyzet érdekel. Ha nagyon szeretném ezt az egészet, és nem vagyok buta sem mennyire esélyes, hogy bekerüljek? Mennyire van túljelentkezés? Hátrányt jelent ha lány vagyok?

2020. jún. 20. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerdesedre nem tudom a valaszt, de Youtube-n van egy csatorna, ott egy vezető mutatja be a mindennapjait.. szamodra is erdekes lehet keress rá
2020. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

itt mi úgysem tudjuk megmondani, hogy mi a konkrét helyzet.

mindenesetre felvétel az van:

[link]

add be a pályázatodat!

és sok női villamosvezetőt látni, még jobban is bírjátok a sok idiótát mint a pasik :D

2020. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki tényleg meg szeretné csinálni, az el jut odáig, hogy vezető legyen. Értsd, aki munkaként tekint rá, annak kevesebb esélye van, mint annak, aki úgy tekint rá, mint te.
2020. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert ennek van csunya oldala is, mikor balheznak a villamoson, drogosok, piasok csinaljak a fesztivak es stb
2020. jún. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Túljelentkezés mostanában előfordulhat a rengeteg munka nélkül maradt ember miatt, de ezzel nem kell foglalkozni. Értékelik ,ha valaki elhivatott. Sem az nem hátrány,hogy fiatal vagy, sem az ,hogy lány vagy. Sokan vagyunk huszonévesek, akik villamosvezetők, vagy annak tanúlnak és lányok (nők) is vannak szép számmal. Kb.: a vezetők harmada nő. Mielőtt felvennének valakit egy előszűrőn kell részt venni, ahol a logikai, koncentrációs és stressztűrő képességet vizsgálják + egy kis fizikai tudást (főként elektromos részét, nem árt, ha tudsz egyszerű áramkört rajzolni). Ha itt megfelelsz elküldenek vasútorvosi vizsgálatra (látás, hallás,EKG, pszichológus, vér és vizelet vizsgálat). Ha nem találmak semmi kizáró tényezőt, fel vagy véve.


A tanfolyamról itt írtam bővebben (3/5):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2020. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :)
2020. jún. 23. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A vírus és az elmaradt tanfolyamok miatt eléggé felhalmozódtak a jelentkezők. Kb 400 jelentkező van az átlag 90 helyett.
2020. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is jelentkeztem, de persze megint elmaradt a felvételi.

Az biztos, h sok a jelentkező. Meg kell felelnie a teszteken, meg állítólag nézik, h van-e magasabb iskolai végzettséged, esetleg jogsid. Azok nagyobb előnnyel indulnak.

2021. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!