Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerettek vonatozni?

Szerettek vonatozni?

Figyelt kérdés
Merre szoktatok járni,hol vannak a legrégebbi,mozdonyok,vagonok és a legrosszabb sínhálózat,sínpálya?

2020. jún. 29. 12:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%

Nem, vonatoztam eleget a középiskola és az egyetem alatt.

A magyar vasút úgy ahogy van katasztrofális.

2020. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Öreg ember vagyok. Nekem a vonat gőzvontatású, fekete, csattognak-kattognak a sínek. Lehúzom az ablakot, és bámulok kifelé. Mire leszállok, korom fekete a képem.

De mivel tényleg öreg vagyok, az alacsony padlós motorvonatokon szívesen utazom, mert kényelmes.

2020. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Oké Papa, melyik vonalon jártál?
2020. jún. 29. 13:12
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a 80a vonalon.
2020. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát én évente kb egyszer vonatozok. Nem vagyok ennyire tájékozott a témában, hogy melyik vonal melyik számok alapján, de ha vonatozom akkor általában a Balaton déli partjára.
2020. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldre ha tehetem, csakis si-hu-hu-val megyek. Imádom az elsuhanó tájakat, az átszállásokat, hogy a már Magyarföldön kívüli pályaudvaron várakozom, közben mindenféle döcögény áthalad ott, teher meg személy egyaránt. Aztán folytatom utam Münchenből Köln felé immár ICE expresszen, ami 300+ km/h-val suhan tova a horizonton. Már gyerekként is imádtam a kötöttpályás járműveket. Amikor egy vasútvonal megszűnik, a könnyeim bizony megerednek.
2020. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%
Itthon nem, mert a MÁV mindent megtesz azért, hogy az utasokkal megutáltassa a vonatozást. Külföldön még nem vonatoztam, ott valószínűleg szeretnék.
2020. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Budapest-Esztergom vonalon utazok minden hétköznap.

Hogy szeretem-e, az nagyon változó.

Alapvetően szép erre a táj, kényelmes Flirt vonatok vannak, ritkán előfordul hogy kevesen vannak a vonaton, akkor kellemes nézelődni, olvasni az utazás alatt. Mindenképpen sokkal gyorsabb, mint autóban ülni a dugóban, és kevesebb gondom is van az utazásra.

Máskor viszont olyan tömeg van, hogy előfordul hogy nem is tudnak felszállni a vonatra az utasok, előfordulnak kötözködő, agresszív utastársak, nagy a tömeg és a hangzavar. Hiába újították fel a vonalat óriási pénzekért, még mindig csak 1 vágány van az út jó részén, ezáltal lehetetlen normális menetrendet összehozni. Sok a meghibásodás is, és az egyéb ok miatti késés. Van hogy kimaradnak járatok, pl. mert beteg a kalauz és akkor aznap nem jár egy vonat...

Nekem hálistennek toleráns a munkáltatóm, belefér ha kések a MÁV miatt, de sokszor hoztak már kellemetlen helyzetbe.

Összegezve: a vonatközlekedést, vasutat szeretem, a MÁV-ot nem igazán.

2020. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

20 évet voltam vasutas, előtte meg Apám volt vasutas, úgyhogy gyakorlatilag karonülő korom óta rendszeresen vonatoztam. mára elég volt! :D



"hol vannak a legrégebbi,mozdonyok,vagonok és a legrosszabb sínhálózat,sínpálya?"

elégsokfelé...

Záhony környéke durván lepusztult

de példázl Pécs környékén sem rózsás a helyzet.

Sáránd Létavértes és a másik fele ami nem jut eszembe is elég kaki. mind járműek mind a pálya szempontjából.

2020. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

Régen sokat vonatoztam a 29-es vonalon, szerettem. :D

M41 sokszor lerohadt már alattam. :D

2020. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!