Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek milyen ötlete lenne...

Kinek milyen ötlete lenne megreformálni a máv ic hely-és pótjegy rendszerét, az ilyen konkrét esetek kiszűrésére?

Figyelt kérdés

Konkrét eset, ma történt velem, nem először és sajnos nem utoljára. Budapestről Debrecenbe utaztam haza 1 hetes szabadságomat tölteni. Kőbánya-Kispesten szálltam fel, és már messziről láttam, hogy az én helyemen (4-es ülés asztalnál) egy jó hangos ork family próbál cseppet sem kulturált módon eljutni célpontjához. Anyuka, apuka, 2 nagypulya, szülők ölében még 2 kispulya. Én a magam határozottságával próbáltam jelezni, hogy a helyemen ülnek, természetesen az a válasz jött, leültek az ő helyükre, mondták 18-as meg 21-és. Az elmozdulás cseppnyi igényét sem látva, gondoltam kár a szócséplésért, elindultam az ő eredeti helyére, ahol egyébként ültek (😅) de szembe vele viszont volt szabad hely (láncreakció ha elindul...) Körülbelül Üllőnél jött a kaller, és egészen Ceglédig veszekedtek, mert megbüntette őket, mert valami családi jegyet vettek úgy, hogy semmilyen hivatalos irat nem volt náluk, de természetesen rajtuk kívül senki nem volt hibás, csakis a Nyugati pu. pénztárosát szidták, illetve az egész mávot.


Ez volt a történet. Egyébként az utazásuk során végig hangosak voltak, mintha otthon lennének az újtelepen. Kérdésem: ötlet? Milyen reform kéne, hogy egy intercityn az előre megvásárolt helyemre joggal elvárva leülhessek, és kényelmesen utazhassak haza, anélkül, hogy aggódnom kéne, már megint épp kitől kéne átkérnem a saját helyem?! :(


Köszi a válaszokat előre is, szép napot!



#vonat #MÁV #büdös #Kancigany
2020. júl. 13. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre, érdemben megvalósítható reform nem hinnem, hogy létezik. El tudnék képzelni egy fém kart az ülésen ami akadályozza a leulest, de a megfelo helyjeggyel felemelkedik. De valljuk be, a pénzösszeg ami Ennek a kialakitasaval, üzemeltetésével és karbantartásával járna ezer jobb célra is fordítható. Én nem gorcsolok rá ilyenekre szimplán, látom, hogy ülnek a helyemen akkor leülök máshova, nem szoktak felállítani mert a legtöbben szinten arrébb mennek ha látják hogy ott ülök, de mégis szólnának arrébb csuszok meg egy helyet.
2020. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre már van megoldás, az első osztályú jegy, az drága szóval olyat nem vesznek.
2020. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem is megfordult a fejemben, hogy helyjegy lecsipogásával lehetne leülni, de ez tényleg túl költséges ahhoz képest, amennyit a máv az utasaiért megenged magának.


Én már első osztályon is találkoztam ilyenekkel :D magam sem akartam elhinni, de volt ilyen. Ott úgy emlékszem rendben is voltak a jegyek, de a kultúra szintje ott sem érte el a tengerszint feletti magasságot.

2020. júl. 13. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ismerős. nem tudom megmondani mikor tudtam oda ülni ahova szólt a jegyem. Nem kell nacccsssaládnak lenni elég egy mami is aki márpedig oda ül ahova akar és még 2 kerkesbőröndöt is hoz és azokkal is elfoglal még 2 helyet.

szólni nem lehet

kaller tehetetlen.

én ezért általában feladom a légkondit és beülök a biciklis kocsiba.

Addig volt jó míg a vasútnál voltam és be tudtam ülni a mozdonyvezetőhöz - ott mindig volt hely :D


a te esetedre a Dél-afrikai Köztársaságban 1994-ig alkalmazott módszer lenne a megoldás - nem írom le, mert tuti kirúgnak innen - és nem is értek vele egyet!!!! :)


Amíg az emberek nem tartják be még minimálisan sem a szabályokat és nem is akarják betartani, mert manapság az a sikk ha valaki szabályellenesen él addig nem lesz változás.


el kell költözni olyan országba ahol ilyen alakok nincsenek.

de várj... hol van olyan ország?

csak max valami magánszigeten...

2020. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kellő határozottság a megoldás, én simán elzavarom az ilyet, aki a helyemen ül.

(Persze az együtt vagyunk nem úgy szól a jegy, légyszi ülj a helyemre megint más, az nem szokott zavarni.)

2020. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már jártam úgy, hogy valakinek akkor is sikerült a helyemre ülnie, amikor 5-en voltunk az egész kocsiban. Nem hittem el. :DDD

Általában, ha nincsenek sokan és ülnek a helyemen, akkor keresek másikat, de ha sokan vannak, akkor simán felállítom.

2020. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hatos, én is pont ugyanígy jártam egyszer, a gyakorlatilag tök üres kocsiban húzta be valaki az én helyemet. Persze egy pillanatig sem zavart a dolog, csak röhögtem magamban és leültem máshol.


Egyébként ha nagyon tele van a vonat, kulturáltan a naccsaláddal is meg lehet beszélni a dolgot, nem volt ebből még gondom, bár a társaságukat a hangerő miatt nem élveztem. De ha van szabad hely, én eleve nem ragaszkodom mások közelségéhez, vírustól függetlenül.

2020. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek ☺️ adtam mindenkinek egy 👍 -t. Egyet tudok érteni mindenkivel. Lehet, átszokom az első osztályra, bár sajnálom a pénzt a mávnak adni. :P :)
2020. júl. 14. 10:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne az ideális ha a helyjegy nem konkrét helyre szólna, hanem arra bárhová leülhetsz és ha nincs hely, akkor egy nem helyjegyest felállíthatsz (azért a kocsi meglenne határozva, hogy az egész szerelvényt ne kelljen körbejárni) és csak annyi helyjegyet adnának el, mint amennyi férőhelyes az adott kocsi, ha kötelező a helyjegy, akkor meg fel se kellene kelteni senkit. A konkrét helyre szóló jegy csak a konfliktust szüli, így te meg a kalauz is megtudja válogatni, kit állítson fel (akár az udvariassági szabályokat betartva nem 80 éves öreganyót állítod fel, ha van fiatalabb nem helyjegyes is), ha úgy adódik. A legtöbb ember nem azért veszi a helyjegyet mert szerelmes 48-as székbe, hanem azért hogy biztos legyen az ülőhely, így ha a 60-as üres akkor oda ül és kész. Szék-szék nem? Csak az a baj, hogy nem ilyen a rendszer...
2020. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9, nekem pl fontos, hogy ablaknál vagy folyosónál, asztalnál vagy sem ülök, a menetirány is az lenne, ha lehetne választani, mert rosszul vagyok háttal. Szóval én igenis ragaszkodom a 48as székhez, ha oda foglaltam.


Egyébként az általad leírt rendszer létezik, sok vonalon van ilyen kocsi (is). A záhonyi vonalon is, amit a kérdező említett. Olyankor csak kocsiszám szerepel a helyjegyen, szék nem.

Én nem szeretem, hiába csak annyi jegyet adnak el elvileg, amennyi hely van, többször futottam már bele, hogy nem volt hely.

2020. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!