Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek mi a véleménye a bliccel...

Kinek mi a véleménye a bliccelésről?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy a tömegközlekedés alanyi jogon jár és ezért nem vesznek jegyet/bérletet. Mások szerint majd ha a szolgáltatás minősége eléri a megfelelő szintet, akkor vesznek jegyet.

Csak ugye ez is szolgáltatás és nincs ingyen. Akinek nem tetszik, nem kell benne részt vennie, menjen saját járművel vagy gyalog. A közértben sem adnak ingyen kenyeret. Meg fizetés sem jár alanyi jogon, munka nélkül.


2020. júl. 18. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem bérletem van. De az véleményem, hogy a magyarorszagi fizetésekhez képest a jegyárak durvák. Nem a bérletre gondoltam. Hanem pld nincs olyan hogy gyerekjegy. Ha mész 2 megállót két gyerekkel, 600 Ft alsó hangon, visszafelé már 1200. Es ez csak 2 megálló oda vissza.


Ettől függetlenül az a véleményem, hogy ronda dolog. Ha nincs jegyem, akkor sétálok vagy biciklizek.

2020. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Én sosem szinte sosem lyukasztok. Még nem kaptak el, de ha el is kapnak így olcsóbb.
2020. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha valamit, mint szolgáltatást használunk, akkor azért fizetni kell (csak szerintem nem feltétlen horrorisztikus árakat).
2020. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Elítélem.
2020. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Akárhogy is nézem, ez lopás.

Aki panaszkodik a drágaságára, menjen gyalog.

Aki panaszkodik az alacsony színvonalára, az menjen taxival.


Rögtön kiderülne, hogy ár-érték arányban nem is rossz. Ha ui. az lenne, nem használnák ennyien - ez ilyen egyszerű összefüggés.

2020. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

"de ha el is kapnak így olcsóbb."

erről az jut eszembe, hogy a annó mikor suliba jártam felszállt mindig egy faszi reggel és délután is ugyanarra a vonatra - melózni járt. mindig a kallernál vett jegyet én meg nem értettem, hogy miért nem vesz bérletet hiszen az _egyszerűbb_ csak fel kell mutatnia - én naiv :D.

Aztán rájöttem, hogy azért csinálja, mert nagyon sok esetben a kaller nem írta meg neki a jegyet csak legyintett egyet és továbbment.

Namost arra a távra a havi bérlet pont annyiba került mint 30x oda-vissza utazni.

tehát ha egyetlen jegyet megspórolt, már olcsóbban utazott mint a bérlet.

de persze volt olyan hogy egész héten nem vett jegyet, mert a kallerok csak legyintettek.


ez bliccelés? vagy a rendszer kiskapuinak kihasználása?


amúgy én most már 90%-ossal utazhatok, úgyhogy sosem bliccelek. nem éri meg.

régebben amikor Budapestre jártam sokat, akkor blicceltem párszor - sosem kaptak el. Kalandnak jó volt. De nem éreztem jól magam. Ha venni kell jegyet hát veszek. fizetek azért ha elvisznek. Mentalitás, neveltetés kérdése. Azokat akik állandóan bliccelnek és csak arra játszanak, hogy ingyen tudjanak utazni elítélem.

2020. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Saját dolga, én nem vagyok se rendőr, se spicli, hogy más dolgába üssem az orrom.
2020. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Rettenetesen felb.sz, mert tökéletes példája a "kisember" erkölcsi szintjének. Annak a "kisembernek", aki egyébként habzó szájjal szidja a tolvaj politikusokat, miközben ő maga kis tételben, de ugyanúgy lop. És nem ideologizálhatjuk meg, hogy drága a jegy vagya bérlet. Szerintem a bliccelést elfogadók egyike sem szeretné, ha a tárcájából "kevés a pénzem" jogcímmel kivennék egy tízest... Hiszen mennyire érthető, hát nincs elég pénze, szegényke.
2020. júl. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Elítélendő. A korábbiak egyértelműen leírták, nagyon nincs mit ragozni.

Én még egy dolgot szoktam emlegetni. Fordított esetben rendben lenne?

Pl. csak azokat a munkanapjaidat fizetné ki a munkáltatód, amikor direkt felhajtottad a főnököt és elszámoltattad vele a napodat. Ha éppen nem találkoztok, nincs munkabér. Mindezt úgy, hogy a főnök is el akarja végezni a napi munkáját, te hát nem áll a nyakadon és másik pár százezer ember is ugyanezért kergeti.

2020. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Sírnak a jobb szolgáltatásért, de fizetni már nem hajlandóak érte. Ha meg jön az ellenőr, akkor már sírnak neki lol. (tudom-tudom, úgyse oda kerül az a pénz)
2020. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!