Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek mi a véleménye a bliccel...

Kinek mi a véleménye a bliccelésről?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy a tömegközlekedés alanyi jogon jár és ezért nem vesznek jegyet/bérletet. Mások szerint majd ha a szolgáltatás minősége eléri a megfelelő szintet, akkor vesznek jegyet.

Csak ugye ez is szolgáltatás és nincs ingyen. Akinek nem tetszik, nem kell benne részt vennie, menjen saját járművel vagy gyalog. A közértben sem adnak ingyen kenyeret. Meg fizetés sem jár alanyi jogon, munka nélkül.


2020. júl. 18. 21:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem elítélendő, ha valaki SZÁNDÉKOSAN nem vesz, vagy nem lyukaszt jegyet (ezeket el is lehet felejteni, ami mondhatni bárkivel megeshet). Más a helyzet akkor, ha egyszerűen nincs lehetőség erre (például automata nincs, a sofőr pedig nem tud jegyet adni).


Megint más volt a Volánbusz kijárási korlátozás idején bevezetett intézkedése, mely folyamán csak interneten lehetett jegyet vásárolni. Volt olyan, hogy egyedül ültem a buszon, tehát ha nincs internetem, akkor nem tudtam volna jegyet venni.

2020. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem meg az elítélendő, hogy gyaloglásra/biciklizésre utasítotok olyan embereket, akik egy csomó pénzt fizetnek a tömegközlekedésért. Az BKK bevételének csupán harmada van jegybevételből, vagyis aki egész évben bliccel, az csupán 33 százalékkal fizet kevesebbet, mint aki "tisztességesen" megveszi az éves bérletet.


Tehát szerintetek, aki naponta utazik és éves bérlettel együtt 300 000 forintot ad a tömegközlekedésbe, az nem tisztességtelen, de aki évi egyszer utazik és 200 000 forintot ad a tömegközlekedésbe, az tisztességtelen.

2020. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Nem szép dolog, de azt még el lehet nézni, ha bérlettel utazik, és elfelejtette, hogy tegnap lejárt a bérlete... ilyen mindenkivel megtörténhet :D
2021. aug. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!