Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Képzési díj visszafizetése...

Képzési díj visszafizetése MÁV-nál/BKV-nál?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom minden képzésnél melyet ez a két cég indít adott egy x összeg amit ki kell fizetni ha nem sikerül a képzést elvégezned/idejekorán kilépsz a munkakörből.

Hol lehet megtekinteni ezeket az összegeket és hogy mekkora részletekről van szó mert ha jól tudom több százezres/milliós tétel.

Abban sem vagyok biztos hogy sikertelen képzés esetén is fizetendő-e ez az összeg vagy csak ha a már megszerzett képesítéseddel nem dolgozod le azt a kettő(?) évet.



2020. júl. 25. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

a szerződésedben megtalálod.

ha még nincs, akkor nem fogod megtalálni sehol csak ha megkérdezed valakitől aki volt akkora barom, hogy ha már sikerült bekerülnie, nem volt képes tanulni és elvégezni egy tanfolyamot amit ha tudsz olvasni nem lehetetlen megcsinálni.


"ha jól tudom több százezres/milliós tétel"

jól tudod

ha csak óránként 4-5000 forinttal számolsz mennyi jön ki?

de megsúgom nem ennyi egy óra... :D


"sikertelen képzés esetén is fizetendő-e"

igen

és akkor is ha mondjuk 3 évet írtál alá és 3 hónap után kilépsz.

2020. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Közel sem milliós összegek. Nem tudom honnan veszik egyesek ezt a baromságot. De várjál, ha ezen jár az eszed, hogy nem sikerül elvégezned a képzést akkor inkább el se kezd.
2020. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
BKV-s metróvezetői, villamosvezetői tanfolyam kb. fél millió Ft.
2020. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy közeli ismerősöm bukta be a mozdonyvezető tanfolyamot - 2 milla volt.


ahogy 1-es írta: a szerződésben fogod megtudni milyen feltételekkel vesznek fel.


ember! tanulni kell! semmi mást!

2020. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem a "képzés óradíja" magas....

(az elméleti részeknél nem növeli a költségeket, ha több tanuló hallgatja az előadást)


Ellenben a 6-18 hónapra kifizetett (kb.) minimálbért

jogosan kéri vissza a vállalat, ha nem vizsgáznak le,

mert effektív munkavégzés ugye nem történt.


Általában kb. annyit kell visszafizetni, amennyi bért kapott kilépéséig a tanuló.

Vagyis általában a teljes díjat ritkán követelik, csak részarányosan

az ott kapott fizetések összegéig.

(Ha már gyakorlaton, vezetésen is részt vett az plusz tétel lehet.)

2020. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A BKV nem kéri vissza a tanfolyam alatt adott fizetést, csak a képzés díját, azt is csak addig amíg részt vett a tanfolyamon a tanuló. Lehet részletfizetést is választani.
2020. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!