Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 2017. júniusában záróvizsgá...

Ha 2017. júniusában záróvizsgáztam az ELTE-n, de nyelvvizsga hiányában nem kaptam még meg az oklevelem, van valami határidő, amin belül le kell adnom, hogy ne évüljön el a záróvizsgám, és ne kelljen újracsinálnom?

Figyelt kérdés
Valamint állami ösztöndíjas képzésen voltam, az igaz, hogy ha a képzési időm másfélszeresén belül sem adom le a nyelvvizsgát, akkor ki kell fizetnem a képzés díjának felét?

2018. máj. 2. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elévülési idő nincs, akármikor megkaphatod, viszont a visszafizetés valóban így van. Nekem csak szóbeli nyelvvizsgám van, időközben kisbabám lett, így halasztást kértem az írásbeli nyelvvizsga megszerzésére, de teljesen felmentettek a visszafizetés alól.
2018. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor ha 2017. júniusában végeztem, mennyi időm van még megszerezni a diplomám, hogy megússzam a fizetést? Nem teljesen tiszta ez nekem.

2018. aug. 9. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
A képzési idő fele. Ha 3 éves képzésen voltál akkor 2018 december. Csoporttársaimnak a papírt +2 hónap múlva küldték ki, februárban.
2018. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hallottam, hogy ha dolgozom, akkor nem kell visszafizetnem. Ez igaz?
2018. aug. 9. 23:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen formában erről még nem hallottam. Nem tudom mit tartalmaz az ösztöndíjszerződésetek, változott e a miénk óta. Én úgy tudom, hogy ha megkapod a diplomádat, tehát a nyelvvizsgát is teljesíted és külföldre mész dolgozni akkor vissza kell fizetned. X évet kötelező Magyarországon ledolgoznod.
2018. aug. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az Oktatási Hivatal oldalán ezt találtam:


Visszafizetési kötelezettség kiváltása esetén (ha megszűnt a képzés, vagy határidőre nem történt meg az oklevélszerzés) az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszonyt kell fenntartani. A teljesítésre előbbi időtartam + 365 nap áll rendelkezésre. Ilyenkor is 150 nappal számolunk egy félévet. Arra is lehetőség van, hogy – amennyiben aktív hallgatói vagy tanulói jogviszonya van – a tanulmány folytatásának idejére kérje a hazai munkaviszonnyal való teljesítés felfüggesztését. Továbbá a teljesítés kezdeti dátumát is megjelölheti a kérelmen: mely vagy a visszafizetési kötelezettséget keletkeztető hallgatói jogviszony megszűnése, vagy a mentesítési döntés jogerőre emelkedése lehet.



Én ezt úgy értelmezem, hogy ha magyarországi munkaviszonyt tartok fel x évig (még nem számoltam ki, rám mennyi vonatkozik eszerint), akkor kiválthatom a visszafizetést. Szerintetek is ez van?

2018. aug. 10. 06:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, eddig nem találkoztam ezzel a törvénnyel/szabállyal.
2018. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De oklevél akkor jár csak,

ha megvan a ny.vizsga

2018. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a jogszabály

a képzési díj felének visszafizetésére

vonatkozik (csak)

2018. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerezz nyelvvizsgát

(visszatérítik a díjat)

2018. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!