Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Piliscsabára járó egyetemist...

A Piliscsabára járó egyetemisták még mindig sokan használják a 800-as,esztergomi buszt?

Figyelt kérdés
20 éve rendszeresen jártam a Budapest-Dorog-Esztergom járattal,amit most 800-as busznak hívnak.Emlékszem,sokszor a Flórián térnél alig fértem fel a buszra,pedig akkor még félóránként járt és csak csuklós buszok jártak a vonalon.Visszafelé az egyetemnél megint tele lett a busz.Volt,hogy 10 percet ott álltunk a megállóban,mert minden egyetemista a sofőrtől vett jegyet.Igaz,akkoriban még nem volt online jegyvásárlás.Volt,hogy fél óra késéssel értünk be az Árpád hídhoz.Ez még manapság is így van?Vagy már nem járnak annyian Pestről Piliscsabára a Pázmányba? Egyáltalán működik még ott az egyetem?

2020. aug. 22. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a Pázmányba vonattal járok mióta kész lett a vasút. Az első fél évbe jártam csak a 800-as busszal, meg néha egyik csoporttársam vitt fel autóval ha a nagymamájánál aludt. Én nekem Dorogról egyszerűbb vonattal felmenni mert a vasútállomástól nem messze lakom, közelebb van mint a buszmegálló, egyetemnél szállok le vonattal, nem kell átmenni a forgalmas kereszteződésen, oké hogy van lámpás gyalogátkelő, de volt már hogy sárgán villogtak a lámpák, az autók meg jöttek folyamatosan, egy életveszély volt.
2020. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában biztos nem használják, mivel nyári szünet van, tavasszal meg online oktatás volt.

Egyébként meg fog szűnni a piliscsabai campus, pontosabban Pestre fog költözni.


Amúgy a vonat sokkal gyorsabb és kényelmesebb, szóval szerintem max. az használná helyette a buszt, akinek a vasút nagyon kiesik. (pl. az Árpád híd és Vörösvári út környékén lakók)

2020. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!