Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sokan miért akkor indulnak...

Sokan miért akkor indulnak meg leszállni, amikor már kinyílt az ajtó?

Figyelt kérdés
Többször észre vettem, hogy sokan akkor állnak fel a székükből és tolakodnak át a fél buszon (vagy egyéb tömegközlekedési járművön), amikor már kinyílt az ajtó. Vagy ha nem is ül, de akkor indul meg a tömeg közepéből leszállni, mikor már régen nyitva az ajtó, ezekkel is akadályozva az épp felszállókat. Miért van ez?
2019. okt. 22. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Mert biztonságosabb, mint a mozgó járművön mászkálni.

Amúgy vannak olyan országok, ahol kifejezetten tilos felállnod a székből, amíg nem állt meg a busz. Persze ilyen helyeken a felszálló ajtót eleve ki se nyitják addig, amíg vannak még leszállók.

Szóval a probléma inkább az, hogy a magyar rendszer nem biztosítja a biztonságos le/felszállást, így, aki nem akar elesni, az kénytelen akadályozni a felszállókat.

2019. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Lehet csak elbambult, vagy elnézett egy megállót esetleg ismeretlen járaton utazik. Nekem is megesik, hogy éppen a telefonom nyomkodom, vagy nézelődök, közben kimarad pont egy megálló és akkor kapcsolok, mikor már nyílik az ajtó.


Vagy ahogy előttem írják, mozgó buszon még rosszabb az ajtóhoz verekedni magunkat. Főleg amikor 1-1 járművön alig van kapaszkodó, valamelyik típuson például a hátsó 4-es ülésnél nincs keresztben kapaszkodó cső, a lábtér is kicsi, így elég nehéz mozgás közben kiverekedni magunkat. Főleg a jó magyar utakon.

2019. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Busz, villamos, földalatti, metró, hév, troli, volán, akármelyik...
2019. okt. 22. 10:26
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, vagy le se ül, vagy már 5 megállóval korábban beáll az ajtóba (és mások nem férnek el tőle).

Amúgy én is azt tudom elképzelni, hogy biztonságosabb így, és/vagy utolsó pillanatban vette észre, hogy neki ott kell leszállni.

2019. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Amióta volt egy sportsérülésem és egy ideig mankóztam, később meg bizonytalanabbul jártam, abszolút megértem. Sőt, ha közel ülök az ajtóhoz és kicsi az utasforgalom, továbbra is csak megállás után àllok fel. (Fiatal vagyok, nem tart semeddig eljutni az ajtóig.) Biztonságosabb így.
2019. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most én leszek az ellenvélemény.

Ez azért nem jó mert:


1. Akadályozza az új felszállókat.

2. A már elhelyezkedett utasokat is.

3. Ezzel is annál tovább offolják a megállóban a járművet.

4. Nem minden útszakasz veszélyes.

2019. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Ha valakinek sérülése volt, vagy rossz a lába, stb... az érthető.


Ha valaki nem figyel, (mert mondjuk bele van bújva a telefonjába) az nem.

2019. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De itt nem arról volt szó, hogy megállás után, hanem hogy ajtónyitás után állnak fel és indulnak meg, vagy a tömeg közepéről indulnak meg.
2019. okt. 22. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!