Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így utazhatok a bérlettel?

Így utazhatok a bérlettel?

Figyelt kérdés

Szeged-Szatymaz között van diák bérletem.

Szatymaznak a szeged felé eső szélén lakok.

Megtehetem hogy onnan Szatymaz belvárosába beutazok? (Pl bolt miatt, tehát nem rendszeresen minden nap ugyanakkor)


Eddig megtettem tizen valahány évig de tegnap szólt a soffőr hogy ha jön ellenőr lehet megbüntetnek mert nem rendeltetésszerűen használom a bérletet.


2020. aug. 31. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg a bérlet által lefedett szakaszon bármelyik megállóból bármelyikbe utazhatsz. Kivéve, ha a busz közben másfelé megy (zsákfalu nem számít), tehát a példa kedvéért: ha a buszod a Szegedre úgy menne be, hogy Balástya és Sándorfalva felé tesz egy nagy kört, akkor úgy nem mehetsz.


Ha viszont a bérleted Szatymaz belvárosáig szól (tehát minimum addig a megállóig, ameddig utazni szoktál ilyenkor), akkor annak úgy jónak kéne lennie.

2020. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha Szatymaz széléig szól a bérleted, nem mehetsz vele tovább a központba. Viszont azt senki sem nézi, hogy Szatymazon belül hol laksz, tehát ha a központig megváltod a bérletet (ez lehet drágább lesz), akkor azt részútra is felhasználhatod, nem kell mindig a két rajta lévő megálló között utaznod.
2020. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szatymaz egy kicsi település, 1 bérlet van csak, nincs több.

Ha Szegedről mennék akkor mehetnék egészen Szatymaz végéig.


A probléma ott volt hogy Szatymaz elejétől akartam menni kb a közepéig.

Erre mondta a soffőr hogy nem rendeltetésszerű használat.

2020. aug. 31. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A helyközi bérlet mindig két megálló között szól, azok között korlátlanul oda utazol ahova akarsz. Kitalált példa: A megállók sorrendje Szeged, Szatymaz alsó, Szatymaz. Ha a bérlet Szeged és Szatymaz alsó között szól, akkor a két megálló között utazhatsz, Szatymaz megállóhoz már nem utazhatsz. Ha viszont Szeged és Szatymaz között váltasz bérletet, akkor nyugodtan utazhatsz vele Szatymaz alsóról Szatymazra és Szegedre is, meg Szeged és Szatymaz között is.
2020. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ilyen sincs, simán Szeged-Szatymazt írnak rá.


Mind1 tehát a soffőr tévedett akkor gondolom.

2020. aug. 31. 11:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értem hogy itt nincs olyan*
2020. aug. 31. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs igaza a sofőrnek, a bérlet részutazásra is használható.
2020. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!