Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy melyik vasúti kocsiba kell ülnöm?

Figyelt kérdés
Nem vonatoztam nagyon eddig. És egy olyan vonalon kéne most közlekednem, ahol ugyanarra a vonatra eladnak IC jegyet is és "sima" másodosztályú jegyet is. Ezenkívül a vonatnak egy részét leválasztják útközben, nekem tovább kell mennem. Valaki írna valami gyorstalpalót, hogy honnan tudom melyik vasúti kocsiban és hova kell ülnöm? Pl. lesz-e fix helyem olyan szerelvényem, ahol nem kötelező helyjegyváltás? Köszönöm!

2020. szept. 6. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A kalauzt megkérdezed ha nem tudod, amúgy meg már az ajtó mellett is rajta van a kocsikon, hogy melyik osztály.
2020. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kötelező helyjegyváltás, akkor nem biztos, hogy lesz helyed. A kocsi útirányát és a kocsiszámot a vonaton több helyen kiírják, az állomásokon is bemondják. A konkrét viszonylat hiányában ennyit tudtam írni, ha több információt megadsz, akkor talán többet tudunk segíteni.
2020. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van helyjegyed, a kocsiajtókon táblán vagy mellettük kijelzőn találod az adott kocsi számát. Azt, hogy melyik kocsi hová közlekedik, ugyanezen helyeken találod meg táblán illetve kijelzőn.
2020. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vonat gyorsvonati kocsikat is továbbít, azt messziről fogod látni, mert nem úgy néznek ki, mint az IC kocsik, hanem láthatóan alacsonyabb komfortúbbak. Minden kocsinak az ajtajára egy papíron (vagy ha modernebb kocsi az ajtó melletti kijelzőn) rajta van a kocsi száma, illetve hogy honnan-hova közlekedik. Illetve hangosbemondón is hallhatod ugyanezeket az információkat, valamint hogy a kocsik számozása honnan kezdődik, illetve a gyorsvonati kocsik a szerelvény melyik részén találhatók.
2020. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!