Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valaki megnyomja a leszállá...

Ha valaki megnyomja a leszállásjelzőt, akkor kötelező leszállnia?

Figyelt kérdés
Az egyik tanóra keretében az osztállyal közösen mentünk tömegközlekedéssel. Egy tanár volt velünk, busszal mentünk. A tanár elnézte, hogy hol kell leszállni, így egy megállóval hamarabb jelzett. Más nem akart leszállni és végül mi sem, senki sem szállt fel. A buszsofőr hátrakiabált, hogy le kell valakinek szállni, ha jelzett. Mondta a tanárunk, hogy tévesen jelzett. A sofőr azt mondta, hogy nem megy tovább míg valaki le nem száll. Végül a tanárunk leszállt és futott a következő megállóig.
2020. okt. 11. 11:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A tanár is ritka nagy birka volt


A buszvezetőnek meg érdemes lenne elmennie egy pzsihiátriai kivizsgálásra...

Szerintem ilyen ember ne vezessen buszt

2020. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

"A tanár is ritka nagy birka volt"


Véletlen tévedésről van szó, hogy rosszkor jelzett (főleg amilyen sűrűn vannak nálunk a megállók...). Te még sose hibáztál, ugye?

2020. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12, nem a véletlen jelzés miatt birka, hanem mert leszállt és otthagyta s gyerekeket felügyelet nélkül!!!
2020. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Előfordul ilyen bárkivel. Velem is volt. Szóltam a buszsofőrnek, hogy bocsi, következőn szállok. Becsukta és mentünk tovább. A sofőr egy idióta volt.
2020. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

12 es


nem azért volt bírka mert megnyomta a leszállásjelzőt, hanem mert leszált


te se a legélesebb kés vagy itt ahogy látom:D

2020. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Oké, így már értem, elnézést. Noha a pillanat hevében - amikor gyorsan kell dönteni, hogy na most mit csináljon - nem biztos, hogy a legjobb ötlet jut rögtön eszébe az embernek, főleg, ha nem is számít rá (gondolok itt a sofőr reakciójára).


Egy várost írhatna a kérdező, hogy hol gondoljuk meg jó alaposan, hogy melyik megállóban szállnánk le, mert ez azért eléggé példátlan eset...


#12 voltam

2020. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Debrecen.


Nem azért szállt le a tanárunk, mert egyszer rászólt a sofőr, hanem hosszabb szócsata után nem volt hajlandó elindulni a sofőr.

2020. okt. 11. 13:22
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna leszállnia. Fapofával azt kellett volna mondania, hogy jó, akkor itt alszunk. Vagy méginkább, felhívni a közlekedési társaságot, és kihangosítani: uram, itt az ügyfélszolgálat a vonalban, a rendszámot már mondtam nekik, szíveskedjék megismételni az előbbi kijelentését!


Ennyi kellett volna. Ha esetleg emiatt a következő megállóban viszont nem áll meg, akkor előadni ugyanezt.

2020. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!