Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jár ezért büntetés?

Jár ezért büntetés?

Figyelt kérdés
M3-ason mentem, és volt egy jelzőlámpa kamerákkal, és előttem 20 méterrel sárgult be, de mivel nem tudtam lereagálni hogy megálljak, emiatt átmentem, de még felettem sárga volt, miután mentem át váltott pirosra, és mögöttem lévőek már megálltak pirosnál. Van rá esély, hogy megbüntessenek, hogy a kmerák hogy figyelik ezt?

2020. okt. 11. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Ha féktávon belül lesz sárga, akkor átmehetsz rajta, pont ez az értelme a sárgának.

Szóval a lámpáért biztosan nem fogsz büntetést kapni. Gyorshajtásért kaphatsz csekket, ugyanis ott a Szerencs utcánál 50 a megengedett legnagyobb sebesség.

2020. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz semmit. 50 km/h sebességgel másodpercenként 14 métert teszel meg. A reakcióidőt 1 másodpercnek veszik, ha 20 méterre volt a lámpa a sárga megjelenéskekor, akkor senki nem várja el, hogy 6 méteren megállítsad az autót. 50-nél 3 másodperc a sárga, nagyobb sebességű szakaszokon még több, arányosan.

De a számaiddal valami nem stimmel. Azt írtad, mögötted már megálltak. Tehát te épp csak átcsúsztál a sárgán. Ha csak 20 méterre lett volna a lámpa, akkor neked 24 km/h sebességgel kellett volna menned, hogy 20 méterről észlelve épp a sárga végén csússz át. Volt az 40 méter is, azt mondja a matek.

2020. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!