Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem nyitnak ablakot a...

Miért nem nyitnak ablakot a buszokban a budapestiek?? Félnek a friss levegőtől járvány idején?

Figyelt kérdés

Az, hogy Covid előtt is ilyen állapotok voltak, hogy az 50 fokos nyári melegben is csukott ablaknál utaznak a városban, ezt a szintet már megszoktam,de az, hogy a vírus után is ez megy....hát, öregem.


Becsokiznak a bugyiba a magyarok, ha a levegőtlen, koronás, tbc-s, telefosott izé helyett friss levegő jön be a buszba?


Ma is, minden nap, csak én húzom ki az ablakokat...nem tudom hova tenni ezt a jelenséget.



2020. nov. 7. 19:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%
És mennyiben? És ki, mért pontoz le tényszerű dolgokat? A valóság leírása lehet nem tetszetős, de válasz a kérdésre.
2020. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
89%

Engem meg az ilyen ősemberek idegesítenek, mint Te, kedves kérdező.


Télen: megy a fűtés.

Nyáron: megy a klíma.


Ezek ráadásul a legtöbb járművön egy rendszert jelentenek (tehát nincsen külön hűtő-fűtő rendszer, hanem klímával fűtenek). Ez azért jó, mert szűri is a levegőt (légszűrő, pollenszűrő), emellett a levegő telítettségét is szabályozza (páratartalom, egyéb gázok, por, stb...)


Egyszóval egy jól karbantartott klímájú buszon nincsen szükség szellőztetésre, mert ezt a légkondícionáló rendszer (ahogy a neve is mutatja) a megfelelő kondícióban tartja. Ez mint írtam nem csak a hőmérsékletet jelenti.


Mostmár értem, h miért zárják az ablakokat. Értelmes embernek eszében nem lenne kinyitni az ablakot, ha megy a klíma.

Te is kinyitod az ablakot otthon télen, miközben fűtesz? Vagy télen kívülről jön a meleg be? Tényleg kíváncsi vagyok.

2020. nov. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!