Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Betöltöttem a nyugdíjkorhatárt...

Betöltöttem a nyugdíjkorhatárt,folyamatban van az ügy intézése.Tudom,hogy kedvezményes bérletet csak a nyugdíjas igazolvány ellenében adnak.De mégis miért kell még teljes áron vennem a bkk. bérletet? Visszaigényelhető esetleg?

Figyelt kérdés

#nyugdíjas bkk. bérlet
2020. nov. 16. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos nem igényelhető vissza. Amíg nem vagy hivatalosan nyugdíja teljes áru bérletet kell venni.
2020. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megkapod akkor cserélhető negyedéves nyugdijasra. Pontosan nem tudom higy van de hallottam ilyesmit.
2020. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? 65 év felett mindenkinek jár az ingyenes utazás, még külföldi turistának is.
2020. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. Egészen pontosan: minden 65 év feletti EU állampolgárnak jár, bár ez a kérdés szempontjából irreleváns.
2020. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha a személyi igazolványod szerint elmúltál 65, akkor ingyen utazhatsz, nem kérnek sehol semmit. Felmutatod a személyid, és már mehetsz is. Soha nem nézik meg. De te amúgy is jogosult vagy már.

A nyugdíjas igazolványt még soha nem kérték, pedig 15 éve utazom ingyen

2020. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emberkék, azt ugye vágjátok, hogy a nyugdíjas nem feltétlenül 65 éves? Erre meg mindenki azt szajkózza, hogy személyivel utazhat.....
2020. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os! Első kettő írt csak nyugdíjasságról, és tévesen.

Többen azt írtzk csak az életkor számít.

2020. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!