Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért engedte fel a buszvezető?

Miért engedte fel a buszvezető?

Figyelt kérdés
Egy gyereknek le volt járva a bérlete, ezért szólt neki, hogy az nem jó, de nem volt pénze, és nem tudott jegyet venni. Adott neki egy jegyet és azt mondta, hogy vegyenek bérletet. Erre mondtam hogy nekem sincs pénzem és nekem nem adott ingyen. Ez most mi?? Egyeseknek lehet, másoknak nem? Miben más egy gyerek, mint én?? Ha neki ingyenes, akkor nekem miért kell jegyet vennem?

2020. dec. 6. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Megmutattad volna neki a fogyatékos-igazolványodat, téged is felenged..


:-DDD


Na de viccen kívül... Ha lenne egy kiskorú gyereked, és 20 km-rel odébb ragadna, mert lejárt a bérlete, te sem örülnél!

A buszvezető empatikus volt, plusz esetleg évek óta ismeri a gyereket, és tudja, hogy mindig volt bérlete, és lesz is....

2020. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom te mennyi idős vagy, de emberségből, a gyengébb, kiszolgáltatottabb felé belefér egy ilyen gesztus.

Most hagyja decemberben gyalogolni, fagyoskodni?

Én sem vagyok egy adakozó tipus, de szerintem ennyi belefér.

2020. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem volt ingyenes a jegy, műszak végén a sofőrnek el kell számolni a kasszával, tehát a saját zsebéből fizette ki a gyereknek a jegyét.

De azért minden utast nem fog meghívni.

2020. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
3: Így van! Ezért írtam (1-es) én is, hogy empátiából - és most hozzáteszem, hogy saját zsebből fizetve - engedte fel a gyereket.
2020. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó nagy nyalógép lehet akkor az a gyerek! Biztos valami gazdag szülő pulyája.
2020. dec. 6. 11:59
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem ismerem, de te állati nagy bunkó lehetsz, az szinte bizonyos.
2020. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, te egy EQ nullás beteg vagy vállon felül....
2020. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
˛#6: +1 ! :)
2020. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A sofőr annak vesz jegyet a saját pénzőből, akinek akar. Amúgy tudom, hogy kamu a kérdés.
2020. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindig ilyen jófejek ám. Nem most volt ez, de velem is volt, hogy lejárt a bérletem, de mivel hétvégén járt le, nem tudtam bemenni újat venni. Most egy nap belefér címszóval lógtam, akkoriban amúgyis olyan bérletek voltak, amik havi érvényességűek, így ha megveszem holnap, az visszamenőleg lefedi a mai napot címszóval utaztam. Oda még sikerült eljutnom, de visszafele lezavart a sofőr. Annyira elborult az agyam, hogy nem is figyeltem, hogy mire szállok fel, felszálltam a legközelebb érkező buszra. 20 km-el arrébb kötöttem ki.
2020. dec. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!