Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági busz járaton a...

Távolsági busz járaton a diákbérlethez jó a nemzetközi diákigazolvány (ISIC) is vagy kell mellé más is?

Figyelt kérdés
Mivel külföldön tanulok csak ezzel rendelkezem.

2020. dec. 11. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

“50%, korlátlan

Az érintett államok oktatási intézményei által kibocsátott érvényes diákigazolvány, magyar diákigazolvány.

Magyarországi oktatási intézménnyel tanulói, hallgatói jogviszonyban állók esetén kizárólag érvényes magyar diákigazolvány vagy a 362/2011. (XII. 30.) sz. Kormányrendeletben meghatározott igazolás fogadható el. Nem oktatási intézmény által kiadott ISIC jelölésű igazolványok kedvezmény igénybevételére nem jogosítanak.“


Érintett államok alatt az EU, EGT tagállamok, és Svájc értendő.

2020. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az enyém oktatási intézmény által kiállított, de nekem ebből akkor se világos.


Most csináltatni kell Magyarországon is egy diákigazolványt? Mert ezt én is olvastam csak nem igazán világos mert kicsit hülyén van fogalmazva meg mert ez konkrétan csak a jegy vásárlásra vonatkozik arra meg tudom hogy jó, vagy legalább is eddig elfogadták.

2020. dec. 11. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!