Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV tanulóbérletet csak az...

MÁV tanulóbérletet csak az iskolám székhelye és a lakhelyem közötti útvonalra vásárolhatok?

Figyelt kérdés

Szabolcsi vagyok, Pesten fogok tanulni.

Vonattal úgy tudok hazajutni, hogy BP nyugati pályaudvarról elmegyek Debrecenig IC-vel, majd onnan még személyvonattal utazok tovább (még 1 átszállás).

Szóval 2 átszállás, kb. 5 óra vonat út.

Viszont nekem elég lenne csak Debrecenig elmenni vonattal, onnan már haza tudnék menni kocsival is, így megspórolva pár órát.

Kérdésem, hogy így tudnék venni csak BP-Debrecen tanulóbérletet (minden esetben Debrecenig kell vonatoznom), vagy pedig függetlenül attól, hogy Debrecenből már nem vonattal mennék tovább, a bérletemet csak is kizárólag a lakhelyemig vehetném? Kvázi nem használnám ki


2021. jan. 2. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lakhelyed és a sulid között vehetsz kedvezményes bérletet, persze ettől függetlenül fel-/leszállhatsz Debrecenben (amennyiben útbaesik).
2021. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lakó/tartózkodási hely és az iskola között vehetsz. De akkor is megéri, ha tovább veszed és hamarabb leszállsz. Meg legalább ott van, ha mégis vonatra kell szállni.
2021. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Naponta fogsz járni Szabolcsból Pestre? Mert ha csak hetente valószínűleg az alkalmi diákjegy jobban megéri vagy ugyanott van.
2021. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy pénztárban kiállított igazolással (talán 1000 Ft az ára), vehetsz rövidebb (rész) távra is bérletet.
2021. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Órarendfüggő, minimum 2 hetente szeretnék. Ebben az esetben felesleges a bérlet.

Ha hazatudnék járni gyakrabban akkor 350 km-es diákbérletet kellene vennem 19800 ft + IC helyjegy. Nem lenne kihasználva mivel csak Pest - Debrecen lenne vonattal, onnan kocsi.

Az, hogy mi éri meg a legjobban, ki kell számolni.


Milyen pénztárnál kikért igazolásróp van szó?

2021. jan. 4. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenről hogy rövidebb tavra kell a bérlet és azért fizetni kell nem hallottam.marmint az igazolás miatt A berlethwz gyorsvonati pot jegyet nem kell megvenni.
2021. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!