Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV-s villamosvezető képzés...

A BKV-s villamosvezető képzés milyen rendszerben zajlik?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől azt hallottam hogy kb. minden második-harmadik nap van valami "vizsga" amin kötelező elérni a 75%-ot, különben kizárnak a képzésből.

Az a 75% elég teljesíthetetlenül hangzik. Bár ez a teszt jellegétől is függ. Nyilván egy fogalom összekötős feladat jóval könnyebb egy "írd le amit mára megtanultál" jellegűnél.

Nem tudom hogy mekkora a lemorzsolódás de tekintetbe véve hogy 8 általánossal is felvesznek embereket és a weboldalra feltöltött tananyagot elnézve gondolom bőven van bukott diák.

Tényleg ennyire halálos vagy csak engem vertek át?



2021. jan. 28. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hatósági vizsgákon kell elérned a 75%-ot ami kb. 1-2 havonta van. Van pótvizsga.

Tényleg nagyon nehéz, de azért nem teljesíthetetlen, különben nem lenne villamosvezető. :D

2021. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira nem vészes a villamos sem. Egy nagyvasúti F1,F2-hez képest gyógytanfolyam a közúti vasúti képzés:)

Azt nem tudom, h kizárnak-e, ha buktázol. Ha nagyon nem megy, akkor valószínűleg igen. Mondjuk tényleg sokan kihullanak, ezt én is hallottam. Gondolom, csábító, hogy elég a 8 elemi, meg jogsi sem feltétel. Így aki átmegy az előszűrőn, meg az orvosin, az bent is van. Csak bent is kell maradni, aki komolyan gondolja.

2021. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A képzés gondolom hasonló mint a jelenleg a nagyvasútnál. Azaz modulokra van osztva.

Gondolom itt is van: -Általános szakmai ismeretek

-Infrastruktúra

-Típusismeret

-Vonalismeret

Ezeken a vizsgákon kell elérned 75%-ot, hogy megfelelj és gondolom ott is olyan, hogy kifejtős kérdések írásban + szóbeli ha sikeres az írásbelid.

2021. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy vmi 6-8 hónap a képzés, ami sztem elég hosszú. Engem is érdekelt anno, de ennyi időt én nem fogok rászánni egy 'V' kategóriára, ami eléggé "lekorlátozott" jogsi.

Csak érdekességképp, németeknél, osztrákoknál jó 2-3 hó alatt megvan a villanyvezetői tanfolyam.

2021. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!