Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Büntetés ez miatt?!?

Büntetés ez miatt?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Járt e valaki így közületek?

Valamelyik nap felszáltam a villamosra Damjanich utcával szemben hogy haza jussak mire sikerült a sofőrnek jegyet adnia addig kb elhaladtuk a másik 2 megallot is.

Leülni is alig tudtam mivel majdnem hátra estem. Mivel a jegyet érvényesíteni kellett volna amit nem tudtam‼️(első alkalommal utaztam villamossal) leulok és fél perce rá jött 2 ellenőr és megbüntettek 11000ft-al...

Az ellenőr állítása szerint azonnal érvényesíteni kellett volna a jegyet mikor oda adtak meg ott a megállónál és nem akarta elnézni nekem.. Elkérték az adataim és a jegyem is elvették majd athuztak hogy nem érvényes... 😓😓Nem engedték hogy érvényesítsem. Nagyon nem érzem igazságosnak és szerintem ez nem helyes!

Mit lehet tenni?😓



2021. febr. 15. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen helyesen jártak el az ellenőrök. Nem is értem, te mit nem értesz?
2021. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de utána kellett volna nézned a helyi szabályoknak, méghozzá az utazás előtt.
2021. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy ilyenbe könnyű belefutni, de a bünti is jogos. Hasonló sztorit hallottam már, ott 15ezer lett a bünti. (csóri haveromat aznap picit több mint 30ezerre vágták meg, mert utána még a vonatnál is volt valami)


Ezt sajnos ki kell fizetni és tanulni belőle.

2021. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Egész fiatalságomat átblicceltem a BKV járatain. Szerintem nagyon profin csináltam.

Volt egy kis rendező mappám, abban fel voltak írva az általam használt buszok, villamosok számai, és mellettük a félretett, kilyukasztott jegyek.


Amikor felszálltam, megnéztem a kocsi számát és szépen elővettem a megfelelő jegyet.

Persze volt nálam egy adag saját készítésű hamis jegy, amit arra használtam, hogy mindíg leelenőrizzem, nem állították át-e a lyukasztókat.

Meg persze az utastársak is látták ilyenkor, hogy lyukasztok.


Minden eshetőségre felkészülve, azért volt néhány valódi kezeletlen jegy is nálam.


Ezt a hosszú bevezetőt csak azért írtam, hogy elmeséljem, soha nem kaptak el, és soha nem büntettek meg, kivéve egyszer:


Jött a busz, felszállok az első ajtónál, (mindíg ott szálltam fel) és látom, hogy nekem háttal egy ellenőr pi.csa pont a sofőr ülés mögötti ülésen ülő embertől kéri a jegyet, vagy bérletet.


Persze rögtön elővettem egy jó jegyet, kilyukasztottam és szépen nyugodtan vártam, hogy hozzám forduljon.


Ez meg is történt, mutatom neki a jegyet, erre ő: -Honnan van ez a jegye???

Én:- Hogy hogy honnan? Most lyukasztottam.

Ő: - Na ne hazudjon, itt álltam amikor felszállt! Maga nem lyukasztott!!!

Nézek segélykérően az első üléseken ülőkre, persze mindenki feltünően kifelé bámult az ablakon és hiába magyarázkodtam, bizonygattam, hogy azért nem láthatta, mert éppen háttal állt, kitépte a jegyet a kezemből, elszakította, és megbüntetett :D


Háát nem sok híja volt, hogy mérgemben lefejeljem a kur.váját.:)


Szóval egyetlen egyszer, amikor pont becsületesen akartam utazni, akkor büntettek meg :DDD

2021. febr. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

#4

Mese, mese, mátka...


A jegylyukasztókat minden szolgálat kezdetén, majd szolgálat közben is egy (két? nem emlékszem) megadott időpontban át kell kalibrálni a munkalapon megjelölt, véletlen-generált kombinációra.

2021. febr. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

#5

Mese, mese, mátka...


Hát curvára leszarták a lyukasztók átállítást akkoriban, (de szerintem ma is), volt olyan busz, amin két évig utaztam ugyanolyan jeggyel :)


Szökőévben egyszer kellett új jegyet lyukasztanom, szóval erről ennyit :DDD

2021. febr. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

És képes vagy igazolványokat adni, miközben van érvényes jegyed? Hát te se vagy komplett.

2021. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdésben melyik város szerepel? A büntetésen túl még a jegyedet is érvénytelenítik? Elég szánalmas dolog.
2021. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ha ezzel még büszkélkedsz is....
2021. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Büszke arra, hogy egy ingyenélő proli. Kinek mi az értékrendje.
2021. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!