Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Pécs-Pécsváradi vasútvonalon...

A Pécs-Pécsváradi vasútvonalon van még teherforgalom?

Figyelt kérdés
A személyszállítás évekkel ezelőtt megszűnt, de mintha 2010 körül még lett volna rajta teherforgalom. Visszaépítik Bátaszék felé a felszedett részt? (Nem odavalósi vagyok, ezért nincs közvetlen információm róla.)

2021. márc. 4. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Pécs-Külváros - Pécsvárad között ki van zárva a forgalomból (talán a 2015. decemberi menetrendváltás óta), Pécsvárad - Bátaszék közt pedig megszüntetésre került a vonal.
2021. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs forgalom és nincs is tervben a visszaépítése.
2021. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott voltam az utolsó vonaton....

Nincs már arra régóta semmi, csak gaz!

Itt találsz néhány képet:

[link]

Itt van egy panorámakép a pályáról: (2020 nyara)

[link]

Bátaszék - Palotabozsok közti szakasz. Itt még volt üzemelés az után is, hogy a Pécsvárad - Palotabozsok szakaszt bezárták. Az ennél sokkal rosszabb állapotban lehet.

Palotabozsokon van kis mozgolódás, csinálnak az állomásépületből egy kis műzeumot.

A pálya tutira nem lesz újranyitva. Nagyon ross a vonalvezetése, tele szűk ívekkel. Ezen a terepen a mai világban gond nélkül lehet építeni gyakorlatilag nyílegyenes pályát.


Nem lehet hogy kevered a Selye - villány vonallal? ott Sellyéről még Vajszlóra volt kiszolgálás sokáig, talán még mos is van.

Illetve Középrigóc irányában Drávafokra is kidöcögött a dácsia még sokáig a bezárás után.

2021. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hittem, a Pécs-Pécsváradi részt teherszállításra még használják.


Igen, a sellyei vonal is megérne egy misét. Arról viszont olvastam, hogy részben még üzemel.

2021. márc. 5. 07:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Villány felől a beremendi cementgyárba mennek még ki.
2021. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Néhány évvel ezelőtt Selyéről is volt mindkét irányba teherszállítás, de látom, ez a válaszban is szerepel!
2021. márc. 5. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pécs-Külváros után a villányi vonal feletti felüljáró el van barikádozva, járművel annál tovább fizikailag sem lehet menni.
2021. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagypallnál még a sín is felvan szedve, mivel ahogy előttem írták soha az életben nem lesz többé használva az említett okok miatt sem, legalább kezdenének vele valamit. Bicikliútnak kiváló lenne.
2021. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm! (Meg a többinek is.)
2021. júl. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!