Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A szerződéses, céges járatokon...

A szerződéses, céges járatokon hogyan biztosítják, hogy ne szálljon fel idegen?

Figyelt kérdés
Egy idő után megismeri a sofőr az embereket, de ha új sofőr vagy új dolgozó (utas) jön, akkor ez hogy működik?

2021. márc. 16. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Idegen miért akarna felszállni egy üzembe tartó járatra? Amúgy papírt mutat fel.
2021. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek szallna fel idegen?
2021. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer pont volt ilyen, mert álltam a buszmegállóban, és egy ilyen járat jött. Hát annyi, hogy a sofőr megállt, és kérdeztem, hogy megy-e a busz oda, ahova szeretnék menni (nyilván a lakhelyem felé), majd mondta, hogy ez céges járat. Kérdeztem, el tud-e vinni, mondta csak ha van papírom. Hát így ellenőrzik.
2021. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Belépőkártya vagy egyéb igazolás kell. Biztos van olyan járat, amire fel lehet lógni, de igazából ez legfeljebb egymás mellett lévő, különböző cégek esetén gond.
2021. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen busszal járok,elsőnek mondtam hogy új vagyok a sofőr meg felengedett.
2021. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy a céges járatokkal nagyon máshova nem tudsz eljutni, csak az adott munkahelyhez, így nem is hiszem, hogy bárki fel akarna rá szállni.
2021. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. :)

Előfordulhat, hogy valaki fellóg rá, mert a teljes árú buszjegy a falumból 650 Forint. A helyi járatos jegy meg 300 Ft. körül van a városban. A cégek körül általában szokott lenni valamiféle helyi járat.

2021. márc. 16. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, létezik-e még, de amikor ott dolgoztam, a KFKI különjárata ingyenes szolgáltatás volt, bárki felszállhatott rá.

A Paksi Atomerőmű szerződéses járataira régebben elég volt a belépőkártya, később külön plasztik kártyát adtak ki e célra, amit kb. szökőévente ellenőriznek. Időnként bejelentik, hogy szigorítanak, innentől a sofőröknek kötelező ellenőrizni. Ilyenkor pár hétig a sofőrök csak az első ajtót nyitják ki, és nézegetik a kártyákat, aztán újra leszoknak róla.

Kecskeméten a Mercedes normál menetrendszerinti járatokat rendelt meg a Volánbusztól, ezekre bárki felszállhat, aki megveszi a jegyet.

2021. márc. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmmm, köszi. :)
2021. márc. 20. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!