Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten melyik a legkedvelt...

Budapesten melyik a legkedveltebb busz, villamos, illetve troli tipus?

Figyelt kérdés
Ki melyiket szereti a legjobban illetve melyik a legnépszerűbb? Melyiket hasznalja az átlag utas legszívesebben?

2021. márc. 20. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az a kedvencem, amelyik nem késik.
2021. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, amelyik a legforgalmasabb szakaszokon jár.
2021. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy értettem h milyen busz tipus. Mercedes, volvo...etc...
2021. márc. 20. 18:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én például az Ikarus 260-at, az UV-t és a ZIU-t szeretem legjobban. Viszont mindennapi használatra sokkal kényelmesebb a Citaro, a CAF és a Solaris.
2021. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ikarus. Amióta nincsenek, azóta nem is szívesen utazok már busszal. Nyomasztó rajtuk a hangulat, sterilek.
2021. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb buszok közül talán a Citaro, minőségileg messze a legjobbak. Emellett a(z) MAN Lion’s City A21 is nagy kedvenc nálam. Conectokkal sincs különösebb bajom azon kívül, hogy szét akarnak esni. Régiek közül Ikarus 435 az örök kedvencem.

Villamosok közül a Tátra a kedvencem, főleg mióta korszerűsítve vannak.

Trolik közül az új Solarisokat szeretem a legjobban, régiek közül az Ikrusokat. Ziu-val utaztam, de nem emlékszem rájuk különösebben (beltérre igen, hangra nem annyira), mert hét éves voltam, mikor kivonták őket.

2021. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Metróban a 3-as a kedvencem, meg a 4-es az önvezetősége miatt. Villamosba a Tátrák és a Hannoveriek, buszoknál az Ikaruszok, trolinál a Solariszok és az Ikaruszok. Vonatoknál a régebbi típusok, az újak túl csendesen suhannak, így abból csak a Taurus meg a Tracy, mert azok legalább zenélnek 😊
2021. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Troliban az SST-k, busznál MANci Lion's City, meg a Citaro. Ha IK, akkor a 415-ös, de csak mert az anno vezetni szerettem. Vilinél meg a Tátra, esetleg a hannoveri.
2021. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok, a Tracy Traxx akart lenni, Android átírta 😊
2021. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem, ha sok az ülőhely, nem szeretek állni.

Az elhasznált, fülledt levegő fullaszt, így szeretem, ha gépi szellőztetés van, ami hatékony is vagy nem jól zár az ajtó, ablak és ott szellőzik.


Például a Combino-kon kevés az ülőhely (jó, ok, a Nagykörút miatt érthető) és kellemetlen, fullasztó levegő szokott lenni rajta. Nem a kedvencem.


Én általában odakint se szoktam fázni, így az se kellemes számomra, ha brutálerős fűtés van. A legtöbb busszal ez a gondom. Plusz azokon gépi szellőzés sincs általában (azt a villamos járműveken látom, de ez logikus is), jól zárnak az ajtók, ablakok, egyedi ajtónyitás, szélfogók. Sok buszon az a kérdés, hogy előbb megsülni vagy megfulladni fogok.



A felújítatlan Tatra és a CAF a kedvencem. A Solaris trolik is szimpatikusak.

A MAN Lion's City is az lenne, ha nem 30 fok lenne rajta télen.

Az Alstom Metropolis-szal csak az a gondom, hogy nem szeretek föld alatt utazni.

2021. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!