Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire gyakoriak az ellenőrö...

Mennyire gyakoriak az ellenőrök a buszon Szekszárd felé? És ha épp megtalál és nincs nálam személyi se semmi akkor mit csinál?

Figyelt kérdés
Nem tudok jegyet venni, de jövő héten többször is be kell menjek Szekszárdra busszal.

2021. ápr. 18. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leszállít.

Épp ma reggel volt egy ilyen.

Az utas "nem volt túl együttműködő", pedig lehetőséget is kapott az ellenőröktől (jegyvásárlás bünti nélkül, csekk amit később fizet be, vagy éppen megfellebbezi...).

Az ellenőr monda a sofőrnek, hogy a következő buszmegállóban (még ha nem is annak a busznak a megálló helye) álljon meg, de az ajtót nem nyithatja ki.

Emberünk továbbra is hajtogatta, hogy nincs jegye, nincs nála pénz a bírságra, és nincs nála személyi sem, mire az ellenőr mondta neki, hogy még mindíg van két lehetősége.

Vagy leszáll önként, vagy rendőrt hívok.

Emberkénk leszállt, de még fennhangon mondogatta az ellenőrnek, hogy "be fogom magukat perelni...", mire az ellenőr csak annyit mondott, "ha ad egy lakcímkártyát, és egy személyit, akkor tudok adni egy igazolást a történtekről, amivel panaszt tud tenni. Ha nem, akkor ön eddig utazott."

Szerintem, ez teljesen korrekt volt.

De miért nem tudsz jegyet venni?

2021. ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem teljesen vagyok képben hogy most hogy tudnék jegyet venni, de utánanézek.
2021. ápr. 18. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelen helyzetben, ha nem tudsz jegyet venni, akkor az ellenőrtől vehetsz felár nélkül. Szóval, ha olyan helyen szállsz fel, ahol van nyitva pénztár, van automata, ott nem szállhatsz fel jegy nélkül.

Ha Szeged-felsőtanyán, ahol csak egy oszlop mutatja a megállót, ott nem gond, ha nincs jegyed. De ha jön, akkor persze kell venned. Ott már nem tudod kimagyarázni.

2021. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én életemben nem találkoztam egy őrrel a buszokon.
2021. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!