Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kell bírságot fizetnem,...

Miért kell bírságot fizetnem, ha lekéstem a vonatot és a kalauztól veszek ejgyet?

Figyelt kérdés

rohantam a vonathoz, mert 2 óra múlva jön a következő. épp, hogy felugrok rá és megyek a kalauzhoz, hogy huhh épp megérkeztem, jegyet szeretnék venni.

Mondja, hogy ez 2600Ft pótdíj lesz, mert nem vettem előre jegyet. Mondom neki, hogy hát de most szeretném megvenni. amint látja épp elértem a vonatot.

De nem érdekelte, majd mivel már elindultunk adott még egy 16ezres csekket is (az elindulás miatt) és leszállított a következő megállónál.


Ez most komoly? Mióta nem lehet jegyet venni a kalauznál? Azért van! Nem lehet lekésni a vonatot? Vagy szerinte én jókedvemben kések és jókedvemben rohanok lélekszakadva?

Többen is felkeltek, hogy segítsenek nekem, meg szerintem azért is mert 16 éves létemre fiatalabbnak nézek ki. Volt olyan nő aki szinte már kiabált a kalauzzal. (mármint a vonaton ülők, mert látták ők is, hogy itt valami nincs rendben) nem voltam tudatában a szabályoknak, ezért nem tudtam mit mondani csak elfogadni. Ennek ellenére írjak a mávnak, hogy kérek kártérítést, mert nem akart jegyet adni a kalauz és úgy kezelt mint aki jegy nélkül utazik? Mert van egy olyan érzésem, hogy direkt szívózott, direkt húzta az időt, hogy elinduljunk és akkor adhat egy csekket még pluszba. Többen levideózták a kalauzt


2021. ápr. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
85%
Ha azon az állomáson ahol felszálltál, lett volna lehetőség jegyváltásra akkor jogos a jegyvizsgáló eljárása. Másfelől jegyvizsgáló is tud méltányosan eljárni ha éppen akar.
2021. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:

1-es: Mint mondtam épp elértem a vonatot. nem tudtam jegyet venni :)

egyébként meg amúgy is vennék jegyet. nem mindegy? Előre jeleztem ott az ajtóban izzadva, hogy kérek egy diákot oda. Még magyarázkodni sem kéne.

2021. ápr. 29. 11:07
 3/69 anonim ***** válasza:
74%
Kifogtál egy k.cs.g kalauzt, nekem amikor ilyen eset volt a kalauz simán adott jegyet. Persze 2 órát várni a pusztaságban neki sem lenne kellemes....
2021. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
49%
Hiába pontoztál le, az ,hogy te éppen elérted a vonatot ahhoz a kalauznak semmi köze. Sőt, ma már meg lehet venni telefonos alkalmazással is a jegyet. Hiába jössz ide hőzöngeni, nincs igazad. El lehet tiplizni :)
2021. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

Mondja már meg nekem valaki. Ha van egy olyan dolog ami miatt kések és épp, hogy elérem a vonatot, egy oylan dolog amiről én NEM TEHETEK, majd egyből jelzem a jegyvásárlási szándékomat, akkor az miért számít bliccelésnek?

És akinek nincs olyan telefonja, hogy vegyen rajta jegyet?

Ez nem érettségi, hogy késé miatt bukjam az egészet. Ez egy tömegkölekedési eszköz, amelyre jegyet kell venni ha használni akarjuk. Vettem jegyet? IGEN. nem minddegy mikor?


Aki nem jelzi előre, hanem csak leül, aztán majd ha jön a kalauz, majd akkor kéri az ellen jogos lenne ez az eljárás, de például ellenem nem!

2021. ápr. 29. 11:16
 6/69 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindegy, hogy valaki direkt bliccel, vagy egy véletlen eset kapcsán azonnal jelzi, hogy mi történt és a szándékot, hogy jegyet venne.
2021. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
76%
2./ A megállapított menetdíj (viteldíj) vagy pótjegy díján felül 2.600 Ft pótdíjat fizet a vonaton az, aki a) menetjegy nélkül vagy érvénytelen menetjeggyel a vonatra felszállt"
2021. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

4: csak aztán nehogy neked rúgják le az arcod amiért ilyen vagy. :)

Érdekes, hogy az egész kocsi mellettem állt, te meg nem ;)

nem hőzöngök, egyedül az a bajom, hogy jogtalanul kaptam bírságot.

2021. ápr. 29. 11:19
 9/69 anonim ***** válasza:
41%
Mivel ide fel tudtad írni szánalmas kérdésed így van a birtokodban olyan eszköz amivel megoldható az online jegyvásárlás. Mivel 16 évesen idejössz nyavalyogni, sikeres ember már nem lehetsz! :)
2021. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
9-es. te drága. laptopról írok :) a szánalmas kérdés az egy segítségkérés a jogtalan büntetés miatt. Pont te beszélsz? Aki nem hogy segítene még óvodás módjára viselekdsz? Mondtam: a kártérítést megírtam a mávnak, két szülő aláírásával és 3 videóval csatolva.
2021. ápr. 29. 11:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!