Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az új HÉV-ek, vagy metrók is...

Az új HÉV-ek, vagy metrók is zöldek lesznek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 22:17
A kérdező szavazást indított:
Hagyományos zöld, és fehér
Fekete, és fehér metró szinű
MÁV kék, sárga dizánj
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gödöllői a látványterveken olyan, mint a metró, csak nem fekete, hanem zöld csík can az oldalán.

A többi vonalon mi lesz, nem tudom.

Szerintem semmi sem biztos.

2021. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg zöldek lesznek, de szerintem nem kéne megkülönböztetni az elővárosi vonatoktól, mert utasszempontból nincs lényeges különbség (azon kívül, hogy egyszer csak vége van valahol, ahol rohadtul nem kéne…).
2021. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg zöldek lesznek, de szerintem a H8-H9-en a metrós fehérre, a többi vonalon a MÁV-START motorvonati színtervére kéne áttérni.
2021. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korai ezt megmondani. Ezek a döntések tipikusan az üzemeltető cég menedzsmentjében dőlnek el akkor, amikor összeállítják a vásárolni kívánt motorvonatok specifikációját. Persze néha van közönségszavazás, de komolytalan volt eddig mind.


Most még nem tudjuk, pontosan melyik cég lenne az üzemeltető, melyik adná és főleg: rendelné a motorvonatokat.


A véleményem viszont az, hogy ha metrószerű üzemet létesítünk, akkor fontos üzenet a szolgáltatás potenciális használói felé, hogy ez bizony itt egy metró, hiába vagyunk épp Ráckevén. Ezért fontos a metró éppen aktuális színtervét megjeleníteni.

2021. máj. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a jármű színe lényegtelen. De ha mégis fontos, akkor vegye fel az üzemeltető flottájának a színét.

Régen a metró kék volt most fehér. A Flirt motorvonatok pirosak voltak és most bekékülnek. Ez max dizájn.


Szerintem a budapesti hév mindig is mostoha gyerek volt.


Én inkább kötném a vonalakat a nagyvasútra (S Bahn) vagy a villamos hálózatra (Stadtbahn), mint metróra.

2021. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!