Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol kell vonatjegyet venni?...

Hol kell vonatjegyet venni? Ha online veszem meg, akkor azt ki kell nyomtatnom?

Figyelt kérdés
2021. máj. 11. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétféleképpen tudsz. Vagy ezen a weboldalon:

[link]


Vagy letöltöd a MÁV appot: [link] (A Vonatinfó a régi neve, nem tudom, miért azt írja még mindig a google.)


Kinyomtatni nem kell egyiket sem, telefonon, notebookon is bemutathatod. Annyi, hogy nem hivatkozhatsz arra, hogy a vonaton nem volt konnektor/wifi vagy nem működött és ezért nem tudod bemutatni, a készüléked működését neked kell garantálni.


Ha sokat vonatozol, akkor érdemes felrakni az appot. Ha egyszer már fölkonfiguráltad, fölvetted az adataidat, akkor nagyon gyorsan lehet benne jegyet venni.

2021. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és persze ha van pénztár vagy jegyautomata, akkor ott is vehetsz. Ha egyik sincs, akkor pedig nem vagy köteles a felszállás előtt megvenni a menetjegyet, a kalauz is kiadja. Viszont ha automatából vagy a neten veszed, akkor kapsz egy kis kedvezményt.
2021. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha nem jön a kalauz akkor mi van?:D nem hosszú útról van szó egyébként, kb 15 perc. Online nem hinném, hogy meg tudom venni, mert nincs mobilnetem:/
2021. máj. 11. 09:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felszállás előtt nincs se pénztár, se automata (vagy zárva a pénztár, elromlott az automata), a vonaton meg nem ér oda hozzád a kalauz, akkor szerencséd volt és ingyen utaztál. Itt meg tudod nézni, hogy ahol felszállsz, ott van-e pénztár vagy automata: [link] (Mondjuk volt már, hogy nem frissítétték az oldalt, körülnézni is érdemes azért.)


Online amúgy előre is meg tudod venni a jegyet, ha biztosan tudod, hogy melyik vonattal mész. Van olyan vonat, amire vonathoz kötött jegyet ad, de a legtöbb esetben legalább 4 órán keresztül bármelyik vonatra érvényes a jegyed.

2021. máj. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és esetleg azt nem tudod, hogy érvényes e az a kártya ami a barátnőmnek van? Elvileg azzal mindenhova lehet utazni Budapesten kívül is, és olyan az a kártya, hogy egy másik személyre is érvényes. Ezt elfogadják kettőnknek?
2021. máj. 11. 10:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami:D ha online veszek jegyet, akkor a qr kódot jó, ha lescreenshotolom? Vagy azt úgy nem veszi be?
2021. máj. 11. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, hát kéne tudni milyen kártya pontosan, de tényleg léteznek ilyenek. Ha tartós betegség miatt van kártyája, az helyközi közlekedésben nem ingyenességet, csak 90% kedvezményt ad tudtommal, de valóban nem csak neki, hanem egy kísérőnek is. És ez csak a menetjegyre vonatkozik, pl. IC-re a helyjegyet ugyanúgy ki kell fizetni.


A qr kódot önmagában nem fogadják el szerintem, de emailben kiküldenek egy pdf-et, azt letöltöd a telóra és megmutatod a képernyőn, úgy elfogadják. Az app is működik offline, ha letöltötted a jegyeidet.

2021. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes azt tudni, hogy online minimum 10 százalék kedvezmény jár, a már eleve kedvezményes jegyekből is. (Budapest-Szeged vonalon további online kedvezmények vannak, akár 40 százalék is, de egyelőre csak a teljesárúhoz képest.)


Automatából 5 százalék a kedvezmény, a már eleve kedvezményes jegyekből is.

2021. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, van egy kisebb betegsége, szóval akkor ezzel a kártyával tudok én is utazni Pesten kívül jegy nélkül?
2021. máj. 11. 10:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy helyi közlekedésben utazhattok ingyen (tehát pl. a miskolci villamoson), a helyköziben meg 90% kedvezménnyel (pl. Érd-Velence személyvonat). De a barátnőd lehet jobban tudja, talán itt is vannak fokozatok, különböző kártyák.


Ahol ő ingyen utazhat vele, ott szerintem te is (mert rá és még egy kísérőre vonatkozik a kedvezmény). Elég sokmindenre adnak ilyen kártyát, pl. cöliákiára is, olyat többet is ismerek. Szóval tényleg nem csak ilyen halálos dolgokra.

2021. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!